Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Realme přivezlo pecku: nový telefon Realme 11 Pro+ má až 24 GB RAM a originální design

Jakub Fišer 28.06.2023

Čínský výrobce spotřební elektroniky Realme dováží na český trh po krátké odmlce nový telefon. Realme 11 Pro+ zaujme náročnější klientelu s rozpočtem omezeným na 13 tisíc korun. Ve své výbavě snoubí rychlé nabíjení, dostatek výkonu i výborný fotoaparát.

Kapitoly článku

Realme 11 Pro+ a jeho slabší kolega 11 Pro jsou telefony vyšší-střední třídy, které výrobce již nějakou dobu nabízí ve Francii, Španělsku, Itálii nebo Polsku. Konečně se novinky dostávají i do českých obchodů a rozhodně se bylo na co těšit.

Realme 11 Pro+: specifikace, fotoaparát a výkon

Vrcholné provedení nabízí stylový a celkem originální design: horní polovinu zad zabírá vystupující kruhový fotomodul, zbytek je pak z matného plastu, v případě béžové varianty dokonce z prošívané veganské kůže. Šasi je také z plastu, díky čemuž je mobil příjemně lehký (183 gramů).

Co se týče výbavy, telefon směřuje ke středně náročným zákazníkům. Nabízí 6,7″ displej typu AMOLED s Full HD+ rozlišením, 120Hz frekvencí a svítivostí až 950 nitů. Obrazovka má nahoře typický průstřel s 32Mpx selfie kamerkou.

Z další výbavy určitě nesmíme opomenout 5000mAh baterii se 100W nabíjením, čipset MediaTek Dimensity 7050 s osmijádrovým procesorem, Android 13 s nadstavbou Realme UI 4.0 a pochopitelně také Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, stereo reproduktor, NFC pro bezkontaktní placení a USB-C.

Realme 11 Pro+ | Zdroj: Realme / oficiální press kit

Realme 11 Pro+ | Zdroj: Realme / oficiální press kit

Fotoaparát na zádech modelu Pro+ je trojitý. O hlavní zábavu se stará 200Mpx senzor s optickou stabilizací obrazu a fázovým autofokusem. Doplňuje ho 8Mpx širokoúhlý snímač a 2Mpx makro. Realme v marketingových materiálech taktéž hodně vyzdvihuje „24 GB RAM“. Ve skutečnosti nabízí mobil pouze 12 GB RAM a dalších 12 GB si vytvoří virtuálně díky 512GB úložišti.

Cena a dostupnost

Kromě modelu Pro+ bude k dispozici také Realme 11 Pro. Tento přístroj má většinu specifikací shodnou, nabízí ale slabší nabíjení 67 W, nižší paměťovou variantu a také o poznání horší fotoaparát: 100Mpx hlavní a 2Mpx doplňkový.

Start prodeje je naplánován na 10. července, přičemž již od pondělí 26. června běží předprodej. K mání budou oba telefony v béžové koženkové a černé matné variantě. A ceny:

  • Realme 11 Pro+, 12 + 512 GB – 12 499 Kč včetně DPH
  • Realme 11 Pro, 8 + 256 GB – 9599 Kč včetně DPH

Zdroj: Realme


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud