Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Rozšířená ochrana rodiny

redakce 20.06.2010

Tým Norton společnosti Symantec oznámil, že služba na podporu bezpečnosti rodiny online Norton Online Family bude nyní nabízena zdarma na celém světě ve 25 jazycích.

Kapitoly článku

Služba Norton Online Family byla dříve k dispozici pouze v angličtině a její nová verze je první globálně dostupné bezplatné řešení, které poskytuje rodičům potřebné komplexní nástroje nejen pro blokování nevhodných webových stránek, ale také pro získání skutečného přehledu o životě jejich dětí online a podporu trvalého dialogu o bezpečném chování v Internetu.

Nová verze se také snáze používá, má vylepšené uživatelské rozhraní, flexibilnější možnosti nastavení denních limitů pro použití počítače dítětem a další stránky podpory. 62 % dětí z celého světa uvádí, že při připojení online přišly do styku s něčím negativním . Zpráva Norton Online Family Report tak ukazuje, že bezplatná služba napomáhající bezpečnosti dětí nyní nachází uplatnění více než kdykoli dříve.

Služba Norton Online Family nově pojímá bezpečnost online a pomáhá rodičům získat přehled o šedých oblastech Internetu. Bezplatná služba Norton Online Family obsahuje nejen základní nástroje, které účinně blokují závadný obsah, ale také podporuje otevřenou diskuzi mezi rodiči a dětmi. Rodiče mohou nastavit jasná domácí pravidla, získat přehled o hledaných termínech, které jejich děti zadávají, a lépe poznat, jak děti popisují svoji osobu na webech sociálních sítí. Součástí služby Norton Online Family je také zasílání zpráv v reálném čase, které dětem umožňuje zaslat rodičům oznámení o jejich úmyslech, když se pokoušejí navštívit blokované webové stránky. Protože se jedná o webovou službu, rodiče mají také tu výhodu, že se mohou kdykoli a kdekoli přihlásit z libovolného počítače a upravit nastavení nebo sledovat činnost dítěte.

„Pokud jde o online hrozby, starost rodičů se nemůže omezit pouze na to, aby děti nepřišly do styku s nevhodným obsahem,“ řekl Vladimír Špička, manager zodpovědný za prodej produktů Norton ve východní Evropě. „Služba Norton Online Family je jedinečná v tom, že poskytuje rodičům přehled o aktivitách jejich dětí online a o jejich zájmech, takže si s nimi mohou promluvit o tématech, která vzbuzují jejich zvědavost, a chránit je před hrozbami z Internetu.“

Podpora diskuse

Služba Norton Online Family není jako tradiční produkty s funkcí rodičovského zámku, které se zaměřují pouze na blokování a sledování činností dětí online. Služba rozšiřuje pomoc rodičům na získání kontroly nad šedými oblastmi Internetu. Rodiče stále potřebují nástroje pro ochranu dětí online, ale stejně důležité je nyní také vzdělávání a komunikace s dětmi.

Čím služba Norton Online Family podporuje diskuzi:

  • Skutečná transparentnost – Při nastavování služby jsou rodiče a děti vedeni ke společnému zamyšlení a vytvoření domácích pravidel pro činnosti online. Děti vždy vědí, že je služba Norton Online Family v počítači aktivní, a kdykoli také mohou zobrazit domácí pravidla, která se svými rodiči vytvořily.
  • Pochopení záměrů dětí – Rodiče mohou zobrazovat slova a fráze, které dítě hledá na webech jako Google, YouTube a Wikipedia, a vidí, kam se pomocí nich dostane online. Tato funkce také dává rodičům představu o tématech, o která se jejich dítě zajímá. 
  • Přístup k informacím ze společenských sítí – Služba Norton Online Family sleduje činnost ve společenských sítích, jako jsou Facebook a MySpace, a nabízí možnost podívat se, jak děti popisují svoji osobu, když se přihlašují, a jak často se přihlašují. Rodiče tak mohou začít s dítětem mluvit, pokud vidí, že dítě o sobě nepodává správné informace, když je online.
  • Zasílání zpráv v reálném čase – Děti mohou rodičům posílat v reálném čase prostřednictvím webu Norton Online Family nebo e-mailu informace o svých záměrech, když se pokoušejí navštívit blokovaný webový server

Snadné použití se srozumitelnými zprávami

Rodiče si v současné době uvědomují, že si musejí udělat čas na ochranu svých dětí online, ale dosud nenašli řešení, které by jim to skutečně usnadnilo. Služba Norton Online Family je webová služba a její nastavení je proto jednoduché. Rodiče mohou vytvořit účet online během několika minut. Není nutno nic složitě nastavovat, protože služba automaticky pro každé dítě vytvoří nastavení vhodné pro jeho věk, které mohou rodiče snadno přizpůsobit.

Služba poskytuje srozumitelné zprávy, ve kterých jsou činnosti uvedeny v chronologickém pořadí. Ve zprávě služby Norton Online Family o sledování webových serverů nejsou uvedeny nadbytečné adresy URL, například reklam z webů s bohatým mediálním obsahem, které není většina řešení rodičovského zámku schopna vyřadit. Zpráva také zobrazuje miniatury webů navštěvovaných dětmi, takže je přehledná a dobře srozumitelná. Rodiče mohou tyto zprávy zobrazit prostřednictvím svého účtu služby Norton Online Family z libovolného místa, odkud mají přístup k Internetu. Mohou si také zvolit, že jim budou o vybraných činnostech zasílány zprávy e-mailem.

Přizpůsobitelné nástroje pro zajištění bezpečnosti dětí

Účinné nástroje pro ochranu dětí před nebezpečími online jsou pořád ještě nutností a ve spojení s komunikací poskytují dětem nejlepší ochranu a poučení o hrozbách, které s sebou přináší použití Internetu. Služba Norton Online Family dává rodičům přístup k následujícím technologiím, které pomáhají zajistit bezpečnost dětí online:

  • Sledování rychlých zpráv – Rodiče mohou sledovat činnost aplikace pro rychlé zasílání zpráv a mohou povolit pouze předem odsouhlasenou skupinu kamarádů a schvalovat přidání nových kamarádů.
  • Pohodlná kontrola nad webovými servery – Možnost zakázat více než 40 kategorií témat dává kontrolu nad webovým obsahem vstupujícím do domácnosti. U malých dětí mohou rodiče omezit přístup pouze na několik málo povolených webových serverů. Starším dětem mohou rodiče povolit přístup ke všem webovým serverům, ale mohou označit nevhodné servery, aby se děti mohly samy rozhodnout, zda příslušný web navštíví. 
  • Zabezpečené osobní údaje – Sledování, vykazování a blokování osobních údajů, například telefonních čísel a adres, které se mohou děti záměrně nebo neúmyslně pokusit odeslat prostřednictvím rychlé zprávy, společenské sítě nebo webového serveru.

Služba může také kopírovat vývoj každého dítěte, protože nastavení lze s věkem dítěte upravovat.

Cena, dostupnost a kompatibilita

Služba Norton Online Family je k dispozici zdarma na celém světě na adrese http://onlinefamily.norton.com v češtině a dalších 24 jazycích.

K použití služby Norton Online Family v počítači standardu PC (operační systém Windows XP Home nebo Professional, aktualizace SP2 nebo novější; Windows XP Media Center Edition 2005; Windows Vista, 32bitová nebo 64bitová edice, aktualizace SP1 nebo novější) nebo Mac (operační systém Mac OS X 10.5) stačí rodičům, aby se zaregistrovali a vytvořili rodinný účet na adrese https://onlinefamily.norton.com. Do každého počítače, který dítě používá, rodiče stáhnou a nainstalují malou aplikaci Norton Safety Minder. Webová služba Norton Online Family je schopná sledovat činnost každého dítěte v Internetu v reálném čase. Ke zmírnění obav rodičů přispívají okamžité zprávy a pohodlný přístup k účtu kdykoli z jakéhokoli zařízení připojeného k Internetu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud