Přejít k hlavnímu obsahu

Rychlý přenosný disk v odolném elegantním provedení

redakce 24.05.2019

Firma Transcend představuje nový externí disk SSD ESD350C využívající rozhraní USB 3.1 typu C. Disk dosahuje rychlost čtení dat na úrovni 1050 MB/s a zápisu do 950 MB/s.

Disk je určen pro uživatele, kteří potřebují efektivní, ale zároveň stylově vyhlížející nosič dat pro cestování nebo práci na mobilních zařízeních. Díky využití paměťových čipů 3D NAND TLC, získáme delší životnost disku, než tomu bylo u modelů založených na tradičně používaných 2D NAND čipech.

Disk vyniká svým vzhledem a odolností díky gumovému etui v modrém odstínu navy blue. Protiskluzový materiál pomáhá chránit disk před vnějším poškozením i nečistotami. Velikost, srovnatelná s velikostí dlaně zaručuje, že se disk snadno vejde do kapsy nebo kabelky. Společně s diskem obdrží klienti dva kabely s konektorem USB typu C do USB typu C a zároveň USB typu C do USB typu A. Díky výše zmíněnému etui, rozměrům disku a přikládaným universálním kabelům, je disk ideální pro použití na cestách – a to jak pro práci s video soubory, tak i k relaxaci při oblíbeném filmu nebo poslechu hudebního alba.

Disk může být použit jako externí paměť pro smartfony i tablety vybavených konektorem USB-C, nejnovějších MacBooků s Thunderboltem 3 nebo produktů z konektorem USB, jako jsou konzole Xbox One a Play Station 4.

Výrobce dodává k produktu software Transcend Elite, který uživateli pomáhá při správě dat a samotného disku. Umožňuje, mimo jiné. zálohování, šifrování a obnovu dat. Program je kompatibilní s operačními systémy Microsoft Windows a macOS 10.10. Software je k dispozici zdarma na internetových stránkách výrobce.

Disk ESD350C se objeví na české, a slovenském trhu v polovině června. Doporučené ceny producenta jsou následující:

•             3549 CZK / 139 EUR za verzi 240 GB

•             4689 CZK / 179 EUR za 480 GB

•             7739 CZK / 299 UER za 960 GB

Kupující obdrží na výrobek tříletou záruku.

Specifikace

Disk TRANSCEND ESD350C

Rozměry             96,5 mm x 53,6 mm x 12,5 mm

Hmotnost           87 g

Teplota při práci               0°C–60°C

Rozhraní              USB 3.1 Gen 2

Typ paměti         3D NAND Flash

Kapacita              240 GB, 480 GB, 960 GB

Maximální sekvenční čtení*       1 050 MB/s

Maximální sekvenční zápis*       950 MB/s

Doplňkový software       Transcend Elite

Napájení             5 V

Certifikáty          CE, FCC, BSMI

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud