Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Samsung chce vytvořit smartphone, který se ostatním výrobcům zatím nepodařilo vyrobit

Jiří Palyza 28.06.2021

Patenty naznačují, že Samsung zřejmě pracuje na chytrém telefonu, který se jiným výrobcům hledajícím inovativní koncepty, jako například ještě donedávna LG, prozatím nepovedl. Výrobce oblíbené řady Galaxy pravděpodobně plánuje telefon s rolovacím displejem. Podle nejnovějších úniků by nový koncept smartphonu měl být uveden už příští rok.

Společnost Samsung si nechává patentovat výsuvný smartphone s fotoaparátem pod displejem, snímačem otisků prstů v displeji a fotoaparátem s třemi objektivy a snímačem srdečního tepu na zadní straně.

Firma Samsung už zaregistrovala dva potenciální názvy pro tento nový model: Samsung Galaxy Z Slide a Samsung Galaxy Z Roll. Nyní Samsung Electronics získal patent na výsuvný koncept, který výrobce předvedl na veletrhu SID 2021.

Samsung chce s rolovacími smartphony vstoupit na trh zřejmě už příští rok. První zařízení se bude jmenovat Galaxy Z Roll nebo Galaxy Z Slide. A bude mít také UDC, tj. objektivy fotoaparátu schované pod displejem. A takto by mohl model Samsung s rolovacím displejem vypadat:

Patent Samsungu: rolovací mechanismus umožňuje zvětšení displeje až o 30 procent

samsungroll

Displej by mělo být možné zvětšovat a zmenšovat díky rolovacímu mechanismu. | Zdroj: LetsGoDigital

V listopadu 2020 podala společnost Samsung Electronics patentovou přihlášku u Úřadu Spojených států pro patenty a ochranné známky (USPTO). Patent s názvem "Rollable Electronic Device incl. Clearance Compensation Structure" byl zveřejněn 17. června 2021, a poté byl také přidán do databáze Světového úřadu duševního vlastnictví (WIPO) pro celosvětovou ochranu patentované technologie. Bezmála padesátistránkový dokument popisuje pokročilý smartphone Galaxy s rolovací obrazovkou.

Ve své složené podobě zařízení nabízí obrazovku telefonu běžné velikosti. Displej pak lze vysunout na šířku po pravé straně. Plochu displeje lze zvětšit přibližně o 30 % a uživatel může v případě potřeby rozvinout pouze část displeje.

Zatím není známo, kdy Samsung plánuje uvést tento model na trh. Pokud se technologie ukáže jako dostatečně robustní pro každodenní použití, mohlo by to být v roce 2022.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud