Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Samsung Galaxy Camera – fotoaparát, nebo smartphone?

redakce 30.08.2012

Samsung představil na nový přístroj Galaxy Camera, něco mezi smartphonem a plnohodnotným digitálním fotoaparátem. Je řízen operačním systémem Android OS 4.1 Jelly Bean a k internetu se připojuje pomocí 3G, 4G i Wi-Fi. Rozlišení fotoaparátu činí 16 Mpix, má 21násobý optický zoom a 4,7“ dotykový displej. Cena zatím nebyla stanovena.

 

 

 

Chytrý fotoaparát Galaxy Camera má podle výrobce rozměry 129 × 71 × 19,1 mm a na kopakt slušnou, ale na telefon vysokou hmotnost 305. Dále by pak měl být vybaven čtyřjádrovým procesorem Exynos s frekvencí 1,4 GHz, 8 GB interní paměti a akumulátorem s kapacitou 1600 mAh.

Samsung tvrdí, že díky Galaxy Camera nebudou muset uživatelé obětovat kvalitu fotografie na úkor jejího okamžitého sdílení a že kvalitou fotoaparátu překonává jakýkoliv smartphone na trhu. Samsung Galaxy Camera je vybaven 21násobným optickým zoomem a 16megapixelovým BSI CMOS snímačem. Díky operačnímu systému Android 4.1 Jelly Bean a bezdrátovému připojení, pak lze pořízené snímky nejen okamžitě snadno sdílet na sociálních sítích, ale na velkém dotykovém displeji s úhlopříčkou 4.77“, rozlišením 1280 x  720 bodů a technologií HD Super Clear Touch Display je lze i snadno editovat.

Moderní uživatelé snad ocení i možnost hlasového ovládání Voice Control, které lze využít i pro ovládání funkcí fotoaparátu. Majitel tak může telefonu přikázat, aby zazoomoval, nebo odzoomoval, popřípadě může přesně i na dálku určit okamžik sepnutí spouště.

Samsung Galaxy Camera je vybaven sadou 35 funkcí pro úpravu fotografií ‘Photo Wizard’. Uživatelé tak mohou pracovat se snímky přímo ve svém přístroji a nemusí k jejich úpravě využívat žádné další zařízení. Díky čtyřjádrovému procesoru a HD Super Clear Touch displeji získají přístup k funkcím jako je Auto Face Calibration, takže snadno zvládnou i precizní úpravy detailů. Editační program ‘Movie Wizard’ zase umožní snadnou úpravu videa přímo na obrazovce.

Funkce ‘Smart Content Manager’ slouží pro uspořádání obsahu. S ním lze vytvářet složky, označovat obličeje na fotkách, nebo označovat fotky, které chceme smazat. Kombinace bezdrátového připojení a systému Android 4.1 Jelly Bean zajišťuje zařízení výkon a vlastnosti srovnatelné s nejnovějšími typy smartphonů.  Kromě předinstalovaných aplikací mohou uživatelé stahovat aplikace z nabídky Google Play nebo Samsung Apps store jako jsou například Instagram, Facebook a Skype.

‘Auto Cloud Backup’ je funkce automatického uložení povedených fotografií do cloudového úložiště prostřednictvím platformy AllShare. Galaxy Camera nabízí také funkci okamžitého sdílení pořízených fotografií s využitím funkce ‘Share Shot’.

Samsung Galaxy Camera bude nabízen ve třech variantách připojení: verze 3G a Wi-Fi, verze 4G LTE a Wi-Fi , nebo verze pouze s Wi-Fi. Na českém trhu bude k dostání od podzimu 2012 za dosud neupřesněnou cenu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme