Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Samsung Nexus S: Android 2.3

redakce 08.12.2010

Nexus S nabízí nejnovější verzi operačního systému Android s názvem Gingerbread, čtyřpalcový dotykový displej Super AMOLED se zaobleným designem, technologii přenosů na krátkou vzdálenost Near Field Communication (NFC), fotoaparát na přední i zadní straně a 1 GHz aplikační procesor.

Společnosti Samsung Electronics a Google dnes představily Nexus S – první mobilní telefon na světě obsahující nejnovější verzi platformy Android od Google. Nový Nexus S s operačním systémem Android 2.3 je nabitý výkonnými technologiemi a nejmodernějším hardwarem.

Nexus S je vybaven prvotřídní dotykovou zobrazovací technologií společnosti Samsung Super AMOLED, která přináší dokonalý obraz. Zaoblený čtyřpalcový konturový displej je ergonomičtější a lépe se drží u ucha. Nový Nexus S dále využívá technologii Near Field Communication (NFC), s jejíž pomocí lze získávat informace z předmětů každodenní potřeby, jako jsou nálepky a plakáty osazené čipy NFC. Díky 1 GHz aplikačnímu procesoru od Samsungu přináší telefon vynikající 3D grafiku, umožňuje rychlejší stahování a načítání a podporuje multimediální obsah ve vysokém rozlišení.
Zadní strana telefonu Nexus S je vybavena pětimegapixelovým fotoaparátem a videokamerou a přední strana VGA fotoaparátem. Kromě toho má gyroskopické čidlo, které zaručuje plynulé, ničím nerušené hraní her s možností zapojit do hry naklánění přístroje. Telefon má k dispozici 16 GB interní paměti.
Android 2.3 Gingerbread je dosud nejrychlejší verze této platformy. Nabízí podporu pro Near Field Communication (NFC), novou zdokonalenou klávesnici s možností vícedotykového ovládání, internetové volání (podpora VoIP/SIP) a nové přehledné uživatelské rozhraní. Nexus S rovněž disponuje oblíbenými funkcemi Androidu, jako jsou přenosný Wi-Fi hotspot, skutečný multitasking, přístup k mobilním službám Google (např. Google Search, Gmail, Google Maps s navigací, hlasové ovládání, Google Voice a YouTube) a přístup k více než 100 000 aplikací a widgetů na Android Market.
Na českém trhu se Nexus S objeví během prvního čtvrtletí roku 2011.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme