Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Samsung oznamuje: hlavní problém chytrých telefonů se bude řešit v nadcházejících modelech

Jiří Palyza 07.12.2022

Jihokorejský výrobce se rozhodl vylepšit technologii vlastních snímačů otisků prstů. V budoucnu by chytré telefony a tablety měly být chráněny před neoprávněným přístupem vyšší úrovní zabezpečení.

Kapitoly článku

Na nedávné mezinárodní akci IMID (International Meeting on Information Display) Samsung oznámil, že pro své displeje nové generace vyvíjí řešení snímání otisků prstů konceptem all-in-one. Tato technologie by měla smartphonům a tabletům Galaxy umožnit prostřednictvím displeje OLED číst více otisků prstů současně, nikoliv pouze jednou, jak je tomu doposud.

Podle Samsungu je ověřování uživatele pomocí tří otisků prstu namísto jednoho mnohem bezpečnější. Nová technologie výrobce by navíc měla fungovat na celé obrazovce, nikoliv pouze na vyhrazené části, jak je tomu nyní. Do budoucna uživatelé získají možnost svůj smartphone Galaxy odemknout skeny prstů, přiložených kdekoliv na displeji.

Nové snímače otisků prstů na OLED displejích Samsungu: termín uvedení na trh stále není jasný

samsungfingerprint

Samsung hodlá významně zlepšit technologie snímání otisků prstů na svých zařízeních: měla by být mnohem bezpečnější. | Zdroj: Taan Huyn/Unsplash

Výrobce prozatím neupřesnil, kdy bude pro zařízení Galaxy tato technologie dostupná. Francouzský výrobce snímačů otisků prstů ISORG tvrdí, že jeho vlastní technologie OPD (Organic Photo Diode) je pro možnost snímat více otisků prstů připravena. Také se domnívá, že pro svůj univerzální snímač otisků prstů pro OLED 2.0 by Samsung pravděpodobně použil podobné materiály a postupy.

Generální ředitel společnosti ISORG předpokládá, že Samsung uvede svou technologii snímání více otisků prstů až v roce 2025. Tato technologie by se poté mohla stát standardem pro zabezpečení. Zatím ale není jasné, zda by tuto technologii převzal i Apple. U nejnovějších technologií totiž výrobce z Cupertina nahradil koncepci snímání prstů technologií rozpoznání obličeje. Samsung se tak pravděpodobně stane první společností, která vícenásobné snímání otisků prstů zavede a stane se tak lídrem v této oblasti.

Zdroj: Sam Mobile


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud