Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Samsung představil nový supertelefon

redakce 15.03.2013

V New Yorku se odehrálo dlouho očekávané uvedení nového smartphonu nejvyšší třídy Samsung Galaxy S4. Drobné zklamání z opětovného použití plastů namísto luxusnějšího kovu vynahrazuje Samsung přívalem technologických novinek.

Nový Galaxy S4 se od svého předchůdce liší o 5 mm větším displejem (5“) s Full HD rozlišením (s jemností 441 PPI) a je o něco málo lehčí a tenčí (137 × 70 × 8 mm, 130 g). Dodávat se bude se dvěma typy procesorů – dnes už poněkud starším 4jádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon S4 Pro (varianta s LTE) nebo 8jádrovým procesorem Samsung Oxynos (verze bez LTE). V obou případech bude mít S4 2 GB operační paměti a grafický čip PowerVR SGX GPU 544MP3. K dispozici mají být varianty s 16, 32 a 64 GB vnitřní paměti s možností rozšíření až o dalších 64 GB pomocí microSD karty. Operačním systémem bude samozřejmě Android 4.2.

Na zadní straně smartphonu najdeme nově 13Mpx fotoaparát, kterému sekundují nové funkce, jako je možnost současného nahrávání videa z přední i zadní kamery nebo sekvenční snímání až 100 snímků během 4 sekund. Senzorovou výbavu telefonu doplňuje teploměr a vlhkoměr a ve výbavě je i infračervená dioda, díky které je možné telefon proměnit v dálkové ovládání domácí elektroniky. S novou funkcí Air View lze telefon ovládat i gesty prováděnými nad displejem, tedy zcela bezdotykově. Galaxy S4 také pozná, zdali se díváte na video či nikoli a podle toho zastaví či spustí přehrávání.

Samsung Galaxy S4 se začne po celém světě prodávat na konci letošního dubna, dostupnost v ČR lze očekávat v květnu, s cenou od cca 16 000 Kč za základní verzi.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud