Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Samsung reaguje na novou hrozbu: pro smartphony Galaxy uvolňuje důležitou funkci

Jiří Palyza 07.11.2023
Zdroj: Thai Nguyen/Unsplash

V rámci aktualizace nadstavby Androidu, One UI 6, Samsung uživatelům smartphonů Galaxy poskytuje nový bezpečnostní nástroj "Auto Blocker". Poskytuje ochranu zařízení před potenciálně škodlivým softwarem.

Kapitoly článku

Samsung nedávno zahájil distribuci finální aktualizace One UI 6, která je k dispozici pro kompatibilní smartphony Galaxy a vychází ze systému Android 14. Kromě optických změn software obsahuje nový bezpečnostní nástroj "Auto Blocker". Nabízí ochranu při nabíjení smartphonu na veřejných místech. Jak to celé funguje?

Nová funkce zahrnuje kontrolu zabezpečení aplikací, kterou lze aktivovat v nastavení "Automatické blokování". Chrání smartphony Galaxy před neoprávněnými instalacemi softwaru a příkazy prostřednictvím připojení USB. Rovněž rozpoznává a varuje uživatele před potenciálním malwarem a dalšími hrozbami.

Samsung: kromě funkce "Auto Blocker" dostává i další aplikace Galaxy důležitou aktualizaci

Vysvětlení symboly nové funkce Auto Blocker
Na první kompatibilní zařízení Galaxy Samsung uvolňuje funkci Auto Blocker. Chrání před infiltrací škodlivého kódu na veřejných dobíjecích místech.
Zdroj: Samsung Newsroom

Ohrožení prostřednictvím dobíjecích míst se v poslední době objevuje zejména na veřejných nabíječkách, které jsou umístěné například na letištích nebo v nákupních centrech. Ochranný software zajišťuje bezpečnost i v případech, kdy k zařízení získají přístup neoprávněné osoby.

Funkce "Auto Blocker" také zabraňuje automatickému spouštění aplikací z neznámých zdrojů. Podle informací Samsungu v případě potřeby uživatelé musí tuto funkci nejprve aktivovat v nastavení aplikací.

Mohlo by vás zajímat

Spolu se zavedením funkce "Auto Blocker" se také aktualizuje  bezpečnostní nástroj Samsungu, který se nazývá "Message Guard". Aktualizovaná verze minimalizuje riziko útoků bez nutnosti kliknutí a prostřednictvím škodlivých příloh ve zprávách.

"Message Guard" může ochránit i WhatsApp nebo Telegram

Zástupci jihokorejského výrobce potvrdili, že kromě oficiálních aplikací pro zasílání zpráv od společností Samsung a Google "Message Guard" nyní pokrývá i komunikátory třetích stran, jako jsou WhatsApp, Facebook Messenger a Telegram.

Funkce "Auto Blocker" a aktualizovaný "Message Guard" by měly být k dispozici pro všechna zařízení, která obdrží aktualizaci One UI 6. V současných dnech je velká aktualizace k dispozici pouze pro zařízení Galaxy S23 a S23 Ultra. Časem by se ale měla objevit i pro S22, Z Fold 5 a Z Flip 5. Bezpečnostní kontrola aplikací zatím není u smartphonů Galaxy podporována síťovými operátory.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud