Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Samsung uvolnil bezpečnostní záplaty pro 64 zranitelností: majitelé zařízení Galaxy, aktualizujte

Jiří Palyza 07.06.2023

Ve své červnové aktualizaci Samsung poskytuje záplaty pro 64 bezpečnostních zranitelností. Uživatelům doporučuje instalaci neprodleně poté, kdy jsou pro jejich zařízení k dispozici.

Kapitoly článku

V rámci svého měsíčního programu bezpečnostních oprav Google uvolnil také červnovou bezpečnostní aktualizaci pro systém Android. Odstraňuje řadu bezpečnostních chyb, které vývojáři a testeři objevili v průběhu minulého měsíce.

Měsíční aktualizace přebírá i Samsung a přizpůsobuje je pro své mobilní telefony Galaxy. Tento měsíc záplatuje celkem 64 bezpečnostních zranitelností, z nichž tři jsou klasifikovány jako kritické a 50 jako vysoké.

Aktualizaci obvykle nejprve obdrží nejvyšší modely, ale na řadu přijde i mnoho starších zařízení. Informace od samotného Samsungu najdete na jeho webových stránkách https://security.samsungmobile.com/securityUpdate.smsb.

Samsung doručuje bezpečnostní záplaty na smartphohy Galaxy v několika vlnách

samsunga10

Samsung v rámci pravidelných aktualizací poskytuje i něco navíc než jen bezpečnostní záplaty. V loňském roce to pro špičkové smartphony byly například nové funkce fotoaparátu a mezi nimi integrovaný skener QR kódů. | Zdroj: Emiliano Cicero/Unsplash

Vzhledem k tomu, že výrobce neposkytuje aktualizace najednou pro všechny typy zařízení, je možné, že na svůj smartphone je dostanete až později. Obecné doporučení je stahovat je při připojení do Wi-Fi. Ušetříte tak objem mobilních dat, protože se obvykle stahuje několik stovek MB datového objemu.

Červnové záplaty obsahují 53 oprav přímo od Google. Jde o bezpečnostní záplaty Androidu, které jsou určené především pro smartphony a tablety. Aktualizace obsahuje také 11 oprav bezpečnostních chyb, nalezených přímo v zařízeních Samsung.

Jihokorejský výrobce prozatím popsal tři z těchto zranitelností. Informace o ostatních prozatím z pochopitelných důvodů tají a jejich zveřejnění plánuje až poté, kdy bezpečnostní záplaty obdrží všechny mobilní telefony a tablety. Zveřejněné bezpečnostní chyby se týkají zařízení Galaxy se systémy Android 11, 12 a 13.

Smartphony Samsung Galaxy: které modely obdrží bezpečnostní aktualizace

Seznam modelů svých zařízení, pro které poskytuje bezpečnostní aktualizace v různých časových periodách, Samsung pravidelně zveřejňuje na svých webových stránkách. Měsíční aktualizace obdrží následující zařízení:

– Galaxy Z Fold2, Galaxy Z Fold2 5G, Galaxy Z Fold3 5G, Galaxy Z Fold4, Galaxy Z Flip 5G, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Z Flip4, W23, W23 flip

– Galaxy S20, Galaxy S20 5G, Galaxy S20+, Galaxy S20+ 5G, Galaxy S20 Ultra, Galaxy S20 Ultra 5G, Galaxy S20 FE, Galaxy S20 FE 5G, Galaxy S21 5G, Galaxy S21+ 5G, Galaxy S21 Ultra 5G, Galaxy S21 FE 5G, Galaxy S22, Galaxy S22+, Galaxy S22 Ultra, Galaxy S23, Galaxy S23+, Galaxy S23 Ultra

– Galaxy Note20, Galaxy Note20 5G, Galaxy Note20 Ultra, Galaxy Note20 Ultra 5G

– podnikové modely: Galaxy A52, Galaxy A52 5G, Galaxy A52s 5G, Galaxy A53 5G, Galaxy A54 5G, Galaxy Xcover5, Galaxy Xcover6 Pro

Ostatní zařízení obdrží bezpečnostní updaty buď kvartálně, anebo jednou za půl roku. V minulosti už jihokorejský výrobce uvedl, že v kritických případech bude uvolňovat i nepravidelné updaty, a to minimálně pro oblíbené a rozšířené modely.

Zdroj: SamMobileSamsung Mobile Security


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme