Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Seznamky v roce 2024: bez peněz si ani neškrtnete, doslova

Jakub Fišer 28.05.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Mezilidské vztahy a seznamování (nejen) za účelem najít k sobě drahou polovičku se v posledních letech značně digitalizovalo. Drtivá většina lidí dnes hledá vztahy především pomocí online nástrojů, jako jsou sociální sítě a specializované seznamovací aplikace. I v těch ale masivně zavládl současný trend předplatného.

Kapitoly článku

Seznamovací aplikace 2024

K těm nejpopulárnějším seznamovací aplikacím patří například Hinge, Bumble, Tinder nebo Badoo z těch obyčejných, Grindr pak z těch konkrétně zacílených. Je ale vcelku nepodstatné, kterou nebo kolik z nich si nakonec vyberete. Jedno je jasné – placení se nejspíš nevyhnete.

Zblízka se můžeme podívat například na Tinder – nejúspěšnější seznamovací online platformu, která působí na českém trhu, ale i v globálu. Tinder sice funguje zdarma, máte ale velmi omezené možnosti navázat kontakt s dalšími uživateli.

Mohlo by vás zajímat

Tinder a jeho předplatné

Princip Tinderu – a mnoha dalších podobných – je velmi jednoduchý. Vytvoříte si profil, uvedete jméno a věk, vyberete slušivé fotky, napíšete pár vět o sobě, díky integraci Spotify můžete i přidat hudbu, kterou rádi posloucháte. Dále vyberete pohlaví, které hledáte, vzdálenost od vaší lokality a také věkové rozmezí.

V tu ránu se začnete zobrazovat dalším uživatelům a oni vám. Pohybem prstu na displeji doleva odmítáte danou osobu, pohybem doprava akceptujete. Jakmile osoba na druhé straně, kterou jste akceptovali, potvrdí zalíbení také u vás, dojde k tzv. propojení (match) a vy si můžete napsat, domluvit si schůzku a podobně.

Tento základní princip je pochopitelně bezplatný. Jenomže bez placení máte jak omezený počet zobrazení potenciální partnerů, tak také omezený počet lajků, tedy akceptace druhé osoby. Pokud si chcete odemknout alespoň v tomto ohledu neomezené seznamování, budete muset platit.

Ukázka podmínek aplikace Tinder
Zdroj: Tinder / oficiální webové stránky

Tinder ale nabízí i celou řadu dalších výhod pro platící uživatele. Jde například o Superlajk – ten pokud někomu udělíte, můžete mu rovnou napsat a nemusíte čekat na „match“, tedy vzájemné propojení. Uživatelé s předplatným mohou také používat Boost, tedy dočasné zviditelnění svého profilu. Jenže tyto funkce – které mimochodem ještě před pár lety byly zdarma – mohou používat opět jen platící uživatelé.

V tabulce naleznete přehled toho, co a jak dostanete s jednotlivými tarify. A kolik že stojí předplatné na Tinderu? Základní varianta Tinder+ s jen mírnými výhodami stojí 139 Kč měsíčně. O poznání vyšší tarif Tinder Gold pak vyjde na 389 Kč měsíčně, nejvyšší Tinder Platinum na 569 Kč.

Seznamování zdarma? Jde to

Zdá se vám to moc? Jak zaznělo v úvodu, Tinder můžete používat i zdarma, ale je to celkem nepohodlné a hlavně složitější než v minulosti. Naštěstí existují bezplatné alternativy. Jednou z nich je například Facebook Dating, seznamovací platforma přímo na Facebooku od společnosti Meta.

V Česku pak má na seznamování monopol platforma Seznamka.cz, která nabízí bezplatné seznamování na základě algoritmů. Problémem pro mladší zájemce je, že na této poněkud oldschool seznamce se nachází především starší lidé (40–60 let). Jako seznamka svého typu však mohou sloužit i běžné sociální sítě, jako Facebook, Instagram nebo X. Ale na to se můžeme podívat zase příště.

Zdroj: Tinder, Expats, Seznamka 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud