Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Síťová kamera Axis z nerezové oceli, určená pro instalaci do rohu

redakce 12.11.2014

Síťová kamera AXIS Q8414-LVS se odlišuje především krytem z nerezové oceli, jehož konstrukce je navržena tak, aby odolávala vandalským útokům a kamera nešla uchopit a strhnout, a dále neviditelným přisvícením pomocí vestavěné infračervené LED, jež umožňuje provádět dohled s vysokou kvalitou obrazu i v naprosté tmě.

Axis Communications ohlašuje uvedení své první síťové kamery určené pro pevnou instalaci do rohu místnosti. Pro nový model AXIS Q8414-LVS je charakteristický kryt z nerezové oceli, který znemožňuje kameru uchopit a strhnout, je extrémně odolný proti úderům díky stupni mechanické ochrany IK10+ s odolností proti nárazu o energii 50 joulů a třída ochranného krytí odolnosti kamery vůči vodě odpovídá IP66/NEMA 4X. Tato kamera je určena pro nepřetržitý dohled a poskytuje obraz s vynikající kvalitou ve dne i v noci díky možnostem technologie Lightfinder, která umožňuje realistické zobrazení barev i za nepříznivých světelných podmínek, a díky neviditelnému přisvícení pomocí vestavěné IR LED je dohled možný i v úplné tmě.

axis-q8414-metal-angle-left-hi-nahled

„V nápravných zařízeních i psychiatrických klinikách roste potřeba mít prostředky, jež předcházejí sebepoškozování a vzájemným interním konfliktům mezi klienty,“ říká Erik Frännlid, ředitel managementu produktů společnosti Axis. „Kameru AXIS Q8414-LVS jsme vyvíjeli s myšlenkou na to, že dohledová kamera pro tyto účely by neměla mít body, kde by ji bylo možné rozebírat, a její konstrukce by měla zajistit, že ji nebude možné uchopit a strhnout. A kromě toho by samozřejmě měla poskytovat obraz se špičkovou kvalitou ve dne i v noci a být extrémně odolná proti vandalským útokům.“

Nová kamera AXIS Q8414-LVS je ideální pro video dohled v malých prostorech například v nápravných zařízeních, dále v místech jako jsou vyšetřovací místnosti, psychiatrická oddělení a lékařské pozorovací pokoje, ale též výtahy a schodišťové šachty. Díky vestavěnému mikrofonu a možnosti integrovat síťovou kameru AXIS Q8414-LVS do alarmového systému přes její I/O porty se tento model snadno začlení do celkového dohledového řešení jako důležitý nástroj pro ochranu a zajištění bezpečnosti osob ve vysoce rizikovém prostředí. Navíc lze nastavit zóny, jež sledovány být nemají – z důvodu zachování soukromí sledovaných osob nebo pro ochranu personálu.

Síťová kamera je určena pro montáž do rohu místnosti, je k dispozici ve dvou barevných provedeních – bílý práškový lak (AXIS Q8414-LVS White) a kartáčovaná nerezová ocel (AXIS Q8414-LVS Metal) – a nabízí snímky s rozlišením 1,3 megapixelu nebo streamované video v kvalitě HDTV 720p. Optimální hloubku ostrosti, rozlišení, kontrastu a jasu obrazu zajišťuje technologie P-Iris. Horizontální zorný úhel má záběr až 105°, takže pokrývá celou místnost bez slepých míst. Další funkce, jakými jsou například dálkové řízené přibližování a ostření, usnadňují optimalizaci nastavení snímaného záběru již ve fázi instalace kamery.

Konstrukce a tvar kamery AXIS Q8414-LVS jsou jedinečné v tom ohledu, že byly vyvinuty tak, aby kamera byla nenápadná a méně provokativní, než bývají jiné bezpečnostní instalace v nápravných zařízeních a psychiatrických klinikách. Společnost Axis úzce spolupracovala s kompetentními úřady v oblasti vězeňství a zdravotnictví v několika zemích a současně i s firmami, které provádějí integrace systémů a instalace, a na základě těchto poznatků navrhla kameru AXIS Q8414-LVS tak, že nemá prakticky žádné prohlubně či otvory, které by vězni nebo pacienti mohli nějak ucpat, a i čištění kamery je velmi snadné.

Síťová kamera AXIS Q8414-LVS má podporu v nejširší základně v daném oboru, která nabízí software pro správu a řízení videa prostřednictvím Partnerského programu společnosti Axis pro vývoj aplikací Axis Application Development Partner Program a AXIS Camera Station. Kamery mají podporu pro řešení AXIS Camera Companion, AXIS Camera Application Platform, AXIS Video Hosting System a ONVIF umožňující snadnou integraci kamerového systému a podporu vývojářů aplikací, kteří mohou kameru obohatit o další inteligentní funkce.

Plánuje se, že kamera AXIS Q8414-LVS bude k dispozici v prosinci 2014 (za výrobcem doporučenou maloobchodní cenu 25.900 Kč) prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme