Přejít k hlavnímu obsahu

Síťové tiskárny - zjistěte si IP adresu

Pavel Trousil 02.02.2014

Pořídili jste si novou síťovou tiskárnu a rádi byste ji zprovoznili tak, aby ji mohlo využívat co nejvíce zařízení. Výrobce doporučuje počáteční instalaci pomocí připojení přes USB kabel. To je ale pro vás těžkopádný postup, protože tiskárna není v blízkosti počítače a instalační program pro Windows tiskárnu bez připojení k USB nerozpozná.

screenshot-2013-11-18-10-31-51-nahled

To vyžaduje, abyste zadali přesnou IP adresu tiskárny. Existují různé možnosti, jak zjistit její IP adresu – například pokud má tiskárna displej a ovládací menu, můžete adresu zjistit v části >>Network<<. Případně se můžete podívat do nabídky domácího routeru a zjistit, zda tiskárnu najdete v seznamu zařízení připojených do sítě.

Předpokladem samozřejmě je, že je tiskárna zapnutá a připojená do domácí sítě. Další možností je nainstalovat si program pro skenování sítě. Jeden ze šikovných programů tohoto zaměření se jmenuje Fing a je k dispozici ve verzi pro PC, pro Androidi pro iOS. Zobrazí seznam všech síťových zařízení, a pokud je to možné, identifikuje i jejich výrobce. Ovládání programu je velmi snadné.

Poslední možností je pak vytištění stavu tiskárny – jak tuto stránku s informacemi o tiskárně vytisknete, to zjistíte v manuálu. Většinou musíte při startu tiskárny držet zmáčknuté jedno z tlačítek. Součástí vytištěných informací je právě i IP adresa tiskárny.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud