Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Síťový mediaplayer Asus O!Play Mini Plus

redakce 08.09.2011

Asus představil set-top box a přehrávač médií ve vysokém rozlišení O!Play Mini Plus. Nabízí přístup k řadě internetových služeb a přehrávání multimediálního obsahu z připojeného počítače, smartphonu, tabletu či USB disku. Novinka se začne prodávat koncem září za 2590 Kč s DPH.

 

Asus O!Play Mini Plus podporuje přístup na služby Mediafly, Dailymotion, Facebook, YouTube, Picasa, Flickr a tisíce internetových televizních a rozhlasových stanic. Jedná se podle výrobce o první přehrávač médií ve vysokém rozlišení, který podporuje internetovou video on demand službu Acetrax. Set-top box O!Play Mini Plus dále umožňuje sdílení fotografií a videa na Facebooku, a to pouhým zmáčknutím tlačítka na přibaleném dálkovém ovladači.

Zařízení má gigabitové LAN připojení, které zajišťuje plynulé streamování multimediálního obsahu ve vysokém rozlišení. Soubory ve vysokém rozlišení jsou zpravidla dosti objemné, a proto je schopnost dosahovat vysokých přenosových rychlostí nutností. Set-top box mimo to obsahuje také vestavěnou podporu připojení 802.11n Wi-Fi, což dává uživatelům možnost bezdrátového připojení pro případ, že by připojení přes Ethernet nebylo dostupné.

Novinka je vybavena funkcemi O!Direct a O!MediaShare, jejichž prostřednictvím lze přehrávat soubory z nejrůznějších zařízení přímo na HDTV bez složitého nastavování. Funkce O!Direct nabízí rychlé a spolehlivé streamování obsahu ze stolního počítače či notebooku do televize – opět jen stisknutím tlačítka. A přitom nebudete nepotřebovat žádná USB úložná zařízení. Aplikace ASUS O!MediaShare, jež je zdarma ke stažení na Android marketu, umožňuje bezdrátové streamování multimediálního obsahu, jako jsou alba na Facebooku či videa z YouTube, ze smartphonu či tabletu rovnou do televize s vysokým rozlišením.

Další užitečnou funkcí O!Play Mini Plus je snadné automatické přehrávání AutoPlay. Díky němu lze přímo k zařízení O!Play Mini Plus připojit pevný disk USB, USB flash paměť či kartu SD/MMC/MS/xD. Videa, uložená ve složce „AutoPlay“, se pak začnou automaticky přehrávat bez nutnosti vstupovat do uživatelského rozhraní.

Položky

Popis

Podporované formáty videa

MPEG 1/2/4, H.264, VC-1, RM/RMVB     

Podporované přípony video souborů

mp4, .mov, .avi, .asf, .wmv, .flv, .mkv, .ts, m2ts, .dat, .mpg, .vob, .mts, .iso, .trp         

Podporované formáty audia

MP3, WAV, AAC, OGG, FLAC, aiff, Dolby Digital AC3, DTS Digital Surround, Dolby Digital Plus, PCM/LPCM, Dolby TrueHD, ID3 Tag          

Podporované obrazové formáty

JPEG, BMP, PNG, GIF, TIFF         

Podporované formáty titulků

SRT, SUB, SMI, SSA, TXT 

I/O porty

1× napájecí vstup (pro stejnosměrný proud)

1× port USB 2.0        

1× e-SATA/USB 2.0 Combo

1× port Gigabit LAN (1000 Mbps)  

1× port HDMI           

1× analogový výstup audio/video    

1× port digitálního audio výstupu (S/PDIF)

1× pozice pro karty SD/MMC/MS/xD (4 v 1)         

Čtečka karet 4-v-1 (SD/ MS/ xD/ MMC)

WiFi

802.11b/g/n WiFi

 

Rozměry

Š ×H×V:

151,85 mm × 106,7 mm × 29,03 mm

Hmotnost: 175 g

Napájení

12 V (stejnosměrný proud), 2 A

Spotřeba

10 W


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme