Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Skype pro firmy: novinka ve světě firemní komunikace

redakce 12.11.2014

Microsoft a Skype představují zcela novou komunikační platformu Skype po firmy, která se stane novou verzí původního nástroje Lync  - dosavadního klienta určeného pro podnikovou komunikaci. 

Nový produkt vstoupí na trh v průběhu první poloviny roku 2015 a bude kombinovat ty nejsilnější prvky z obou komunikačních platforem – Skype a Lync. K dispozici bude jako součást aktualizace předplacených podnikových služeb Office 365 nebo ve formě nové serverové služby. Podobně, jak je tomu dnes u Lync, Skype pro firmy bude klientem, serverem a službou oddělenou od aplikace Skype, která je určená koncovým uživatelům.

homepage-laptop-v2-nahled

„Věříme, že Skype pro firmy změní směr komunikace mezi lidmi v e firemním prostředí, podobně jako to dokázal Skype v oblasti komunikace běžné. Nová platforma především umožní společnostem jít za hranice svého podnikání a navázat kontakt se stamiliony současných uživatelů Skype,“ říká Gurdeep Pall, více prezident pro korporátní segment ze společnosti Skype.

Z klasické aplikace Skype si nová platforma vzala například všem dobře známé ikony pro volání, připojení videa a ukončení hovoru. Využit byl také hovorový panel ze Skype, který zajistí viditelnost aktivního hovoru v malém okně a to i v případě, že se ve stejnou chvíli uživatel věnuje jiné aplikaci.

Zároveň však Skype pro firmy zachovává a zdokonaluje všechny klíčové vlastnosti nástroje Lync, včetně sdílení obsahu a telefonování. Navázaní komunikace se tak stane mnohem snazší. Například, přenos hovoru teď bude otázkou pouze jednoho kliknutí, nikoliv tří. Lync již nyní nabízí funkci instant messaging a možnost audio hovoru s uživateli Skype. Skype pro firmy však umožní také realizovat video hovory a sdílet adresář kontaktů Skype. Volající tak budou schopni spojit se s kterýmkoliv jiným uživatelem Skype na jakémkoliv jeho zařízení.

Současní uživatelé Lync serveru ve svých data centrech získají novou aplikaci jednoduše přechodem z Lync Serveru 2013 na server Skype pro firmy. Nebude vyžadován žádný nový hardware. Pro zákazníky Office 365 bude přechod ještě jednodušší. Aktualizace bude automatickou součástí předplaceného balíku.

„Skype je již více než deset let lídrem v komunikaci mezi lidmi po celém světě. Našim cílem je spojovat naše uživatele za účelem sdílení zkušeností, zážitků a zásadních momentů, a to bez ohledu na místo a čas. Jsme rádi, že naši filozofii můžeme nyní přenést také do firemního prostředí a napomoci tak ke snazší profesní komunikaci a tím přispět k rozvoji podnikání,“ říká Tomáš Vocetka, ředitel Skype Česká republika.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme