Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Slovak Telekom spustil celoslovenskou 4G/LTE síť

redakce 18.12.2013

Nová síť je součástí největší a technologicky nejvyspělejší širokopásmové mobilní sítě na Slovensku.

Slovak Telekom spustil 4G LTE síť v pěti městech na Slovensku, brzy přibudou i další lokality. Tato LTE síť je největší na Slovensku, což pro Slovak Telekom znamená významný milník v oblasti budování 4G sítí.

Jediným dodavatelem radiové sítě LTE pro Slovak Telekom je společnost Ericsson. Síť je postavena na multi-standard platformě stanic RBS 6000 a pracuje v pásmu 1 800 MHz. Nabízí maximální teoretickou rychlost 73 Mb/s pro download a 23 Mb/s pro upload. Síť je vybavena i funkcionalitou „circuit – switched fallback“. Ta zajišťuje, aby hlasové hovory a textové zprávy, které probíhají v 2G/3G, mohly být přijaty během připojení do LTE sítě.

slovak-nahled

Miroslav Majoroš, předseda představenstva a generální ředitel Slovak Telekomu říká: „Spustili jsme provoz první celoslovenské LTE sítě a naší ambicí je vybudovat nejvyspělejší mobilní síť v zemi. Po startu v pěti městech plánujeme pokrýt 20 % populace Slovenska během prvních tří měsíců provozu. Další lokality budou následovat v roce 2014. Toto je síť nové generace pro mobilní zařízení, která přináší ještě rychlejší stahování dat, kratší odezvu sítě a umožní zákazníkům lépe využívat jejich smartphony, tablety a mobilní aplikace. LTE je naší osmou technologickou premiérou během 12 let a potvrzuje naši pozici slovenského lídra v oblasti technologií a inovací.“

Projekt nasazení LTE sítě je významným milníkem dlouhotrvající spolupráce mezi společnostmi Slovak Telekom a Ericsson. Zahrnuje systémovou integraci, optimalizaci sítě, multi – vendor verifikaci a související služby. Ericsson je pro Slovak Telekom jediným dodavatelem 2G a 3G sítí, jakož i circuit core hardwaru a softwaru, včetně IMS (IP Multimedia Subsystem ). S IMS řešením od Ericssonu může Slovak Telekom svůj byznys s hlasovými službami rozvíjet tak, aby v budoucnu byl připraven na přechod na volt (Voice over LTE). To umožní realizovat videohovory v HD kvalitě v sítích LTE, zároveň přinese i jiné flexibilní komunikační služby. Ericsson také poskytuje Czech Telekomu managed services v oblasti pevných sítí.

Zdroj: TZ Ericsson.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud