Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Služby Samsungu budou vypnuty: uživatelé by se na to měli včas připravit

Jiří Palyza 12.07.2021

Mnoho uživatelů Samsungu bude muset v následujících několika měsících reagovat na chystanou novinku. Služba Samsung Cloud bude výrazně omezena. Aby uživatelé nepřišli o svá data, budou muset ti, kdo Samsung Cloud využívají, své soubory přesunout jinam.

Už loni v září Samsung oznámil, že v roce 2021 ukončí poskytování některých funkcí služby Samsung Cloud. V původním plánu bylo ukončení funkcí Synchronizace Galerie (Gallery Sync), Úložiště na disku (Drive) a placených služeb Store k termínu 31. srpna 2021. Firma se ale nyní rozhodla ukončení těchto funkcí odložit o další tři měsíce.

V jednom ze svých e-mailů uživatelům Samsung informuje:

"Abychom našim zákazníkům poskytli dostatek času na migraci nebo stažení dat, rozhodli jsme se posunout termín ukončení funkcí oproti původně oznámenému datu o další tři měsíce. Od 30. 11. 2021 nebudou služby synchronizace Galerie a disku pro aplikaci Moje soubory podporovány službou Samsung Cloud a vaše data budou smazána."

Uživatelé služby Samsung Cloud musí migrovat data do úložiště OneDrive nebo si je stáhnout

samsungcloud

Včasný přenos dat zabrání mnoha uživatelům ve ztrátě dat. Samsung výrazně omezí služby Samsung Cloudu. | Zdroj: Firmbee/Pixabay

Pokud stále používáte službu Samsung Cloud, musíte svá data do 1. října migrovat do služby Microsoft OneDrive. Po tomto datu už nebude možné migrovat soubory ze služby Samsung Cloud do služby Microsoft OneDrive, ale společnost Samsung vám stále umožní všechna data z cloudu stahovat.

Kromě ukončení stávajícího používání funkcí Samsung Cloud Gallery Sync a Drive společnost Samsung od 1. října také automaticky zruší všechny placené plány úložiště. Konečné vypnutí těchto funkcí je naplánováno na 30. listopadu. Je důležité vědět, že po 30. listopadu společnost Samsung všechna vaše data odstraní a nebude možné je ani stáhnout.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme