Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Smart TV s operačním systémem Tizen

Pavel Trousil 05.01.2015

Společnost Samsung Electronics na veletrhu spotřební elektroniky CES 2015 v Las Vegas oznámila, že všechny Smart TV vyrobené v roce 2015 budou založeny na operačním systému Tizen. 

tv-tizen Operační systém Tizen je flexibilní a podle Samsungu umožní přístup k bohatšímu obsahu a většímu počtu zařízení. Smart Hub prošel mnoha vylepšeními a je zobrazen na jedné obrazovce, která uživatelům umožňuje snadnou navigaci a rychlý přístup. Na první obrazovce se zobrazují nejvyužívanější ikony a nejnovější obsah vybraný na míru uživateli.

Dalším důležitým vylepšením systému je snadná synchronizace televizoru s ostatními zařízeními. Pomocí Wi-Fi Direct je možné obsah sdílet z mobilního zařízení do televizoru. Samsung TV dokáže díky funkci S Bluetooth Low Energy (BLE) automaticky vyhledat zařízení v blízkosti a připojit se k nim. Uživatelé mohou také sledovat TV na svých mobilních zařízeních kdekoli v jejich domovské síti, i když je jejich televizor vypnutý.

Televizory Samsung budou podporovat i nové služby. Například PlayStation Now je nová streamová herní služba dostupná v severní Americe, která nabízí hry určené pro PlayStation. Hrát je mohou uživatelé přímo ve SMART TV Samsung bez nutnosti pořizování samotné herní konzole. Díky službě PlayStation Now si hráči mohou zahrát stovky her kompatibilních s konzolí PlayStation3 a stačí jim k tomu pouze spárovat svou SMART TV Samsung s ovladači DUALSHOCK 4.

Díky partnerství se společností Ubisoft je ve všech Smart TV Samsung k dispozici taneční hra Just Dance Now. Uživatelé budou moci hrát a tančit před svými televizory pomocí dálkového ovladače a mobilních zařízení Samsung. Zahrát si může několik hráčů současně. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud