Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Smartphone dvakrát hlasitější? Dokáže to aplikace, kterou Google momentálně rozdává zdarma

Josef Mika 27.04.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Chytré telefony nemají často zrovna nejlepší zvuk. Ale existují aplikace, které to mohou alespoň částečně změnit. Navíc díky nim ze svého smartphonu dostanete i podstatně větší hlasitost.

Kapitoly článku

Ne každý mobilní telefon má vynikající zvuk při přehrávání hudby a filmů. Někdy reproduktory nebo i připojená sluchátka prostě postrádají basy.

To však lze alespoň částečně optimalizovat pomocí softwarového ekvalizéru. Pomocí posuvníků lze zesílit nízké frekvence, aby lépe vyzněly. Takových aplikací najdete v AppStore nebo Google Play více. Jednou z nich, která toho dokáže poměrně hodně, je Equaliser & Bass Booster Pro. V současné době se navíc rozdávána v obchodě Google Play zdarma.

Berte prosím na vědomí, že vždy můžeme komentovat pouze aktuální stav těchto bezplatných akcí a nemáme žádný vliv na rozhodnutí vývojářů ukončit je v případě potřeby dříve. Při stahování byste si proto měli vždy ověřit, zda je nabídka stále platná.

Ekvalizér a zesilovač basů s užitečnými funkcemi

Equalizér
Aplikace umožňuje optimalizovat zvuk a také zvýšit maximální hlasitost.
Zdroj: Equaliser & Bass Booster Pro/Google Play

Aplikace Equalizer & Bass Booster Pro je klasická aplikace pro optimalizaci zvuku v mobilním telefonu. Jak název napovídá, ústředním prvkem je ekvalizér, se kterým můžete pomocí posuvníku zesílit nebo ztišit jednotlivé frekvence.

Tuto funkci lze použít k rychlému zesílení basů nebo k potlačení nepříjemných, drásavých frekvencí. Pokud se vám nechce dolaďovat, můžete také použít připravené předvolby, které jsou pojmenovány podle různých žánrů:

  • Rock
  • Dance
  • Folk
  • Pop
  • Classical

Pokud se právě díváte na seriál nebo film, můžete také zesílit basy, abyste lepšího dojmu například z akčních scén, nebo naopak trochu zesílit střední frekvenční pásma, abyste lépe rozuměli dialogům.

Reproduktory chytrých telefonů nejsou v závislosti na modelu často příliš hlasité. Podle výrobce dokáže aplikace zvýšit maximální hlasitost až o 150 %. Upozorňujeme, že to může mít za následek také vyšší spotřebu baterie.

Mohlo by vás zajímat

Postřeh uživatele: otestujte také s kabelem

Jeden uživatel jmenované aplikace si stěžoval, že ekvalizér nefunguje, pokud jsou zapojena sluchátka do zvukové zásuvky mobilního telefonu. Může se jednat o ojedinělý problém u konkrétního modelu. Vyzkoušejte jej sami a porovnejte zvuk ve sluchátkách.

Zdroj: Google Play


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud