Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Smartphony od HTC ukládaly otisky prstů nešifrovaně

redakce 12.08.2015

Bezpečnostní experti minulý týden zjistili, že smartphony HTC ukládaly vaše otisky prstů ve vysokém rozlišení přímo v telefonu v nešifrované podobě. 

Společnost HTC za sebou nemá příliš dobré období. Před několika dny nejprve společnost ohlásila rekordní ztrátu (ve výši přibližně 6 miliard Kč) a objevily se i zprávy, že se budou rušit pracovní místa a dojde k ukončení výroby některých modelů. Není prozatím známo, jak se toto ohlášení dotkne plánů HTC v České republice, kde společnost chtěla utratit milióny dolarů – například zde má stát opravárenské centrum mobilů pro Evropu.

A aby toho nebylo málo, objevili bezpečnostní výzkumníci ze společnosti FireEye skutečnost, že v některých telefonech od HTC jsou otisky prstů ukládány v nešifrované podobě – například v HTC One Max XX otisk prstu byl uložen v  /data/dbgraw.bmp. Naštěstí už můžeme v tomto oznámení použít minulý čas, protože krátce poté, co HTC od FireEye obdržela tyto informace, byla již chyba opravena. Další podrobnosti najdete na http://www.techworm.net/2015/08/htc-storing-images-of-your-fingerprints-unencrypted-and-as-readable-cleartext.html


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme