Přejít k hlavnímu obsahu

Smartwatch: Hodinky příští generace

Michal Bareš 18.01.2014

Měli jsme na ruce první inteligentní hodinky. Možná, že by mohly za pár let nahradit chytré telefony – zatím ale poslouží jen jako doplněk ke smartphonu a mají řadu omezení.

Náramkové hodinky byly vždy oblíbeným nástrojem hrdinů vědecko-fantastických nebo špionážních příběhů. Samozřejmě nehovoříme o obyčejných hodinkách, ale o takových, které v sobě mají ukrytý počítač, komunikační středisko, navigační systém, dálkové ovládání automobilu a samozřejmě i kameru – tedy funkce, které dnes běžně nabízí chytré telefony. Není proto divu, že se výrobci snaží funkce chytrých telefonů implementovat do těla hodinek, které jsou navíc menší, lehčí a lépe se nosí. První pokusy o chytré hodinky od Samsungu a Sony jsou již v prodeji, zatím ale představují pouze chabé a předražené pokusy s omezenými funkcemi, které přinejlepším poslouží jen jako doplněk k plnohodnotnému chytrému telefonu či tabletu. Sehnat se dají i levnější modely od výrobců, jako je například Pebble, ty ale v podstatě neumí nic víc než obyčejné hodinky. Současná nabídka však představuje pouze první kamínky laviny, která nás v následujících letech zasáhne. První modely jsme měli možnost vyzkoušet a podělíme se s vámi o naše zkušenosti.

Celý článek si můžete přečíst v papírovém Chipu 2/2014 nebo v jeho elektronické verzi pro tablety, které vychází 24. ledna 2014.

hodinky-nahledMáte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud