Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Snadný přechod k novému komunikátoru: praktická bezplatná aplikace pro případný odchod z WhatsAppu

Jiří Palyza 27.05.2021

Pokud dlouhodobě používáte některý messenger, jako například WhatsApp, může vás stát hodně úsilí informovat všechny kontakty o případném přechodu k jiné alternativě. Existují ale šikovné aplikace, které vám to díky automatickým odpovědím usnadní.

Od té doby, co WhatsApp změnil své podmínky a vyžaduje po uživatelích vyjádření souhlasu, se alternativy messengerů, jako je Signal nebo Threema, těší masivnímu zájmu lidí z celého světa. Jak ale co nejlépe informovat stovky kontaktů o tom, že jste přešli na jinou aplikaci? Řešení nabízejí automatické odpovědi.

Aplikace pro automatické odpovědi se hodí i v případech, když jste na dovolené anebo si chcete odpočinout od sociálních médií a neustálé komunikace.

Watomatic: odesílání automatických odpovědí ve WhatsAppu

watomatic

Automatické odpovědi lze nastavit zcela podle svého. | Zdroj: Watomatic

Pokud se rozhodnete skončit s WhatsAppem a přejít k jiné aplikaci, je vhodné WhatsApp nechat ještě chvíli nainstalovaný, abyste mohli informovat všechny své kontakty. Namísto opakovaného zasílání stejné "rozlučkové zprávy" různým kontaktům s nasměrováním na vámi používanou novou platformu můžete tento proces řešit automaticky. Přesně na to se zaměřuje aplikace Watomatic, která je dokonce zcela zdarma jako open source.

watomatic-logo

Watomatic – Auto Reply for WhatsApp & Facebook, aplikace pro Android 1.17.1

CHIP hodnotí Dobrý

Software odesílá automatické odpovědi kontaktům ve WhatsAppu.

K dispozici na Google Play

 

Po aktivaci funkce udělíte aplikaci potřebná oprávnění k jejímu spuštění. Pole »Auto Reply Text« je určeno pro zadání automatické zprávy. Je vhodné ji formulovat pokud možno neutrálně, aby vyhovovala všem kontaktům v seznamu a nedocházelo k trapným situacím. Je dobré také uvést odkaz na stažení alternativy, kterou plánujete v budoucnu používat. Tímto způsobem ostatním uživatelům usnadníte instalaci správné aplikace pro budoucí komunikaci s vámi.

V té souvislosti si můžete zvolit, zda se má zadaná zpráva odesílat také ve skupinových chatech. Měli byste to dobře zvážit, jinak můžete členy zbytečně obtěžovat. Pomocí beta funkce »Reply Frequency« určíte, jak často mají ostatní uživatelé automatické zprávy dostávat, když vám napíší. Přiměřená doba je každých sedm dní.

AutoResponder: odeslání automatické zprávy v Androidu

autoresponder

Automatické odpovědi pro příchozí zprávy v komunikátoru mohou usnadnit přechod k jiné platformě. | Zdroj: AutoResponder for WhatsApp

Aplikace AutoResponder nabízí poněkud rozsáhlejší možnosti nastavení. Je k dispozici ve dvou variantách pro WhatsApp a Telegram, a byla vyvinuta spíš s ohledem na automatické odpovědi v režimu »mimo kancelář«. Stejně jako v poštovním programu, jako je například Outlook, tak můžete automaticky odpovídat na příchozí zprávy.

To je užitečné v případech, pokud jste například na dovolené, nechcete být rušeni během jednání, nebo jste zaneprázdněni na cestách a nemůžete být online. Za tímto účelem si můžete vytvořit nové pravidlo a zadat text odpovědi – zde můžete také rozlišovat mezi skupinovými a individuálními chaty.

Některé funkce jsou ale dostupné pouze v placené verzi Pro. Například na zprávy lze odpovídat různě s rozlišením podle klíčových slov, nebo lze automatickou zprávu odložit, abyste měli v důležitých případech ještě čas odpovědět sami.

autoresponder-wa-logo

AutoResponder for WhatsApp – Auto Reply Bot, aplikace pro Android 1.9.7

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatná aplikace umožňuje nastavit automatické odpovědi na zprávy WhatsAppu.

K dispozici na Google Play
autoresponder-telegram-logo

AutoResponder for Telegram – Auto Reply Bot, aplikace pro Android 1.2.5

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatná aplikace pro Android umožňuje automaticky odpovídat na příchozí zprávy Telegramu. Nástroj funguje jako chatovací bot a nabízí řadu možností nastavení a personalizace.

K dispozici na Google Play

 

Úspora času díky automatizaci

Mnoho lidí používá WhatsApp jen kvůli pohodlí, ale pokud bude Facebook pokračovat ve svých nastavených plánech, pravděpodobně poroste množství uživatelů, přecházejících k jiným platformám. Praktické aplikace, jako například Watomatic nebo AutoResponder pro Android, přechod na jiný messenger značně usnadňují. Cesta přechodu na jiné alternativy je tak o mnoho snazší.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme