Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Sony chystá záhadný projekt Nomad. Co to má společného s PlayStation 5?

Jakub Fišer 17.02.2023

Společnost Sony patří k absolutním přeborníkům na poli audio a video technologií. Podle nedávno uniklých informací japonská firma pracuje na speciálních bezdrátových sluchátkách pro svou konzoli PlayStation 5, potažmo i VR headset PS VR2.

Kapitoly článku

Sluchátka PlayStation

Insider a lovec úniků Tom Henderson se postaral o nový poprask. Na svém webu Insider Gaming napsal, že Sony pracuje na novém projektu jménem Nomad. Má se jednat o nová bezdrátová sluchátka, konkrétně se špuntovou konstrukcí, která budou svým stylem i funkcemi pasovat do ekosystému PlayStation.

„Sluchátka budou mít přibližnou výdrž baterie kolem 5 hodin, což je téměř stejné jako u sluchátek AirPods od společnosti Apple, ale o něco méně než 6hodinová výdrž baterie sluchátek WF-1000XM3 přímo od Sony. Stejně jako téměř všechna bezdrátová sluchátka na trhu bude samozřejmě i Nomad dodáván s nabíjecím pouzdrem, které bude možné nabíjet pomocí kabelu USB-C k PlayStation 5,“ uvádí Henderson.

Sluchátka by měla nabídnout funkci aktivního potlačení hluku a také prostorové audio, aby dobře posloužila náruživým hráčům při hraní, ale i při běžném provozu – pro poslech hudby, přehrávání filmů a podobně.

Zklame však údajná dostupnost. Projekt se teprve začíná tvořit, i proto ten prozatímní pracovní název. Finálního produktu v podobě bezdrátových sluchátek bychom se podle Hendersona měli dočkat až v první polovině příštího roku.

Sony už vlastní sluchátka má

Neexistuje důvod myslet si, že nová sluchátka budou nějak nedostatečně kvalitní; naopak. Sony předvedlo, že si je v tomto segmentu pevné v kramflecích, a to jak u velkých sluchátek, tak těch in-ear, tedy do uší.

Jenom pro konzoli PlayStation 5 již vznikly minimálně dva headsety. Špičková sluchátka Inzone H9 s kódovým označením WHG900NW nabízí profesionální funkce jak pro PC, tak pro konzole PS4 i PS5. Oficiální sluchátka k nejnovějšímu PlayStationu se však jmenují Pulse 3D a specializují se na prostorový zvuk.

Zdroj: Insider Gaming


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud