Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Sony nabízí fotbalový archiv FIFA

redakce 20.05.2010

Sony se rozhodla podpořit prodej svých televizorů a Blu-ray přehrávačů tím, že nabídne streamovaný archiv snímků FIFA World Cup. Prostřednictvím služby Sony BRAVIA Internet Video si můžete prohlédnout vybrané záznamy z fotbalových mistrovství světa v letech 1930-2002 a dalších 20 nejlepších snímků z fotbalového šampionátu mistrovství světa.

Společnost Sony oznámila, že od konce května začne na televizory Bravia a přehrávače Blu-ray disků v Evropě streamovat archiv zápasů FIFA World Cup. Majitelé televizorů, domácích kin a Blu-ray přehrávačů Sony Bravia si budou moci díky systému BRAVIA Internet Video
vychutnat 20 nejlepších momentů z mistrovství světa ve fotbale, připomenout
si legendární okamžiky z historie fotbalových šampionátů, podívat se některý ze sestřihů mistrovství světa, nebo si pustit profil své oblíbené fotbalové osobnosti.

Technologie BRAVIA Internet Video umožňuje sledovat televizní pořady, které vám utekly, prostřednictvím populárních internetových archívních televizních služeb (tzv. „catch-up TV“). Díky nim si můžete pustit oblíbený pořad až
ve chvíli, kdy se vám to opravdu hodí. Služba umožňuje také přístup k  množství bezplatných videoklipů ze stránek pro sdílení multimediálního obsahu jako je YouTube, Dailymotion a mnoho dalších.

Díky spolupráci s organizací FIFA může Sony rozšířit nabídku partnerských pořadů sužby BRAVIA Internet Video. Tato spolupráce nabízí pestrý program fotbalových zápasů, faktografických přehledů a filmů, na které se můžete podívat, až se vám zachce. Zpočátku bude služba k dispozici pouze v angličtině, následovat budou verze ve francouzštině, italštině, němčině
a španělštině.

V nabídce pořadů najdeme mimo jiné  20 nejlepších momentů z mistrovství světa ve fotbale, tedy sestřih nejlepších momentů, který mapuje v sestupném pořadí 20 největších okamžiků historie fotbalového mistrovství světa a pokrývá osmnáct šampionátů v průběhu 76 let. Dále je zde 14 oficiálních filmů o mistrovství světa natočených mezi roky 1930 – 2002, mezi nimiž najdeme například film „Gól“ (barevný záznam jediného světového titulu Anglie v době, kdy televize byla ještě černobílá) nebo 35mm film „Hrdina“ (Hero) z Mexika 86, který se zaměřil na nejslavnější a zároveň nejkontroverznější moment v kariéře Maradony.
Součástí fotbalové nabídky je i výběr krátkých filmů, které připomenou debuty legendárních hráčů, slavné okamžiky i napínavé penaltové šance, dále pak 60sekundové sestřihy nejkrásnějších fotbalových akcí z exkluzívních televizních záznamů z mistrovství světa z let 1954 – 2002., portréty 15 největších hráčů, kteří ozdobili fotbalovou scénu v průběhu 76 let historie mistrovství světa, minišampionáty 1966-2006 (sestřih nejlepších momentů z každého turnaje od slavného finále v Anglii v roce 1966 po velkolepý finálový souboj v Německu v roce 2006).

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud