Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Sony NEX-5 a NEX-3 - nový firmware přidává 3D

redakce 01.07.2010

Společnost Sony uvolnila nový firmware určený pro přístroje Sony NEX-5 a NEX-3, vybavené výměnnými objektivy, který přidává možnost fotografování ve 3D.

Majitelé fotoaparátů Sony NEX-5 a NEX-3 si nový firmware mohou zdarma stáhnout ze stránek zákaznické a technické podpory Sony Europe z webové adresy http://support.sony-europe.com/dime/DSLR/DSLR.aspx. Kromě řady vylepšení obsahuje firmware především funkci 3D Sweep Panorama. Tento program slouží ke snadnému vytváření působivých panoramatických záběrů ve 3D, které mají široké možnosti zobrazení.

 

Stačí podržet spoušť a současně pohybovat fotoaparátem z jedné strany na druhou (tzv. paning). Během pohybu přístroje NEX-5 i NEX-3 vyfotografují a uloží sérii snímků a následně je zkombinují do jediného panoramatického záběru, který si automaticky ukládá i hloubku obrazu. Širokoúhlé fotografie pořízené s funkcí Sweep Panorama lze později prohlížet v prostorové perspektivě 3D po propojení fotoaparátu s televizí Sony BRAVIA 3D nebo s jinou 3D televizí podporující běžné standardy.

 

Nová verze firmwaru pro přístroje typu NEX-5 a NEX-3 ale obsahuje i řadu dalších vylepšení, která zahrnují:

-          zlepšení „běžného“ 2D panoramatického snímání se Sweep Panorama;

-          snížení spotřeby energie při vypínání fotoaparátu;

-          rychlejší náběh přístroje ve ztížených světelných podmínkách.

 

Tato aktualizace je nutná jen v případě, že fotoaparáty Sony NEX-5 a NEX-3 mají nainstalovaný firmware verze 01. Přístroje prodávané s verzí 02 a vyšší už tato vylepšení obsahují. Majitelé fotoaparátů si mohou najít svou verzi operačního programu v menu pod položkami „set-up“ a „version“. Všichni, kdo si u Sony přístroje on-line zaregistrovali, budou o možnosti instalace funkcí informováni prostřednictvím elektronické pošty.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud