Mezi tyto produkty především patřily 4K OLED televizory, bezdrátová sluchátka s technologií odstranění okolního hluku, nejpokročilejší digitální zobrazování i další inovativní výrobky. Nejnovější technologie a digitální trendy od společnosti Sony tak byly k vidění poprvé na území střední Evropy.
Vybroušená kvalita obrazu s minimalistickým půdorysem
Připravte se na zážitek, který vám přinese ta nejpodmanivější a nejrealističtější kvalita obrazu nové série 4K HDR OLED televizorů Bravia AF8. Série OLED televizorů přichází s nově vyvinutým 4K HDR obrazovým procesorem X1 Extreme. Ten nabízí plynulou kvalitu obrazu, která divákům umožní, aby si plně vychutnali i ty nejrychlejší akční scény a sportovní přenosy. Unikátní technologie Acoustic Surface od Sony umožňuje, aby zvuk vycházel přímo z obrazovky televizoru.
O to se starají reproduktory, které jsou umístěny „za obrazovkou“. Základem všeho je plochý basový reproduktor, umístěný v podstatě ve středu obrazovky a dvojice malých reproduktorů, které zpracovávají vysoké frekvence. Díky tomu je možné vytvořit diváka obklopující prostorový zvuk, který jej vtáhne do děje.
Všechny nejnovější série televizorů Bravia se řídí unikátní filosofií Sony „The Slice of Living“, která posiluje vlastní skulpturální přítomnost výrobků, ale přitom umožňuje, aby harmonicky zapadly do prostředí kterékoli moderního obytného prostoru bez ohledu na velikost. Teplé tóny stříbrné, povrchová úprava s texturou, zaoblené fazety a elegantní design stojánku s integrovaným vedením kabelů hodící se ke zvukovému projektoru. Všechny tyto jednotlivé prvky umožňují televizorům Sony, aby splynuly se svým okolím a esteticky doplnily váš domov.
Zvukový projektor HT-XF9000 při umístění k televizoru Bravia XF90 nádherně a podporuje nejnovější formáty audia, jako např. Dolby Atmos a DTS:X. Je vybaven průlomovou prostorovou technologií Sony Vertical Surround Engine, přední reproduktory dokáží samy o sobě vytvořit 3D akustiku.
Party, která nekončí, ať už jste kdekoli
WF-SP700N, skutečně bezdrátová sluchátka s funkcí odstranění okolního hluku, přinášejí nepřekonatelnou kvalitu zvuku, která podporuje aktivní životní styl. Mohou se pochlubit technologií NC, která je špičkou v této oblasti. Jejich odolnost proti polití (IPX4) znamená, že si je můžete vzít s sebou, kamkoli budete chtít. Tato sluchátka také nabízejí známou zvukovou technologii Extra Bass, která hudbě dodá hlubší a údernější basy.
Tyto „pecky“ do uší – jak je u Sony dobrým zvykem – se vyrábějí v několika barevných odstínech a každé z nich obsahuje svoji miniaturní baterii. Po vložení do pouzdra se v něm mohou nabít dvakrát na až devět hodin provozu. To znamená, že i velmi lehké pouzdro má v sobě baterii a slouží nejen pro odložení sluchátek, ale i pro jejich nabíjení. Velkou výhodou je, že po čas přehrávání, kdy máte „pecky“ vloženy v uších, můžete nabíjet pouzdro, abyste jen pak mohli využít pro nabití sluchátek. Pokud jsou v něm vložena sluchátka a pouzdro je připojeno k nabíječce, prioritu v nabíjení mají samozřejmě sluchátka. Jakmile se dobijí, probíhá dobití akumulátoru v pouzdře.
Šiřte hudbu v 360˚
Uspořádejte večírek roku s jedním z nejnovějších vysoce výkonných audiosystémů od Sony a zaplňte prostor hudbou. Tento vysoce výkonný domácí audio systém typu „vše v jednom“ šíří díky integrovanému generátoru zvuku Spread Sound Generator hlasitý a silný zvuk po celé místnosti. Model V81D má 360˚ Live Sound a zároveň je vybaven psychedelickým 360˚ party osvětlením, které prozáří místnost. Abyste mohli party ještě více rozjet, můžete díky funkci Wireless Party Chain propojovat nejen zvuk, ale také přátele: Nyní je pomocí této funkce možné propojit až 50 kompatibilních systémů.
Maxi párty mega boxy
Tak lze nazvat stojanové reproduktorové sloupy, které slouží k ozvučení místnosti a které nás zaujaly svým zvukem. Sony těchto sloupů nabízí hned několik a zajímavé na nich je především to, že je můžete použít i jako hudební nástroj. Pokud do vrchní desky plácáte rukama, fungují jako buben s možností nastavení mnoha na to navazujících zvuků. Myslíme si, že tahle věc může být tou správnou a originální pomůckou na většinu párty. I tyto modely dokážou hrát do všech směrů.
Se Sony můžete vyjádřit svoji kreativitu
Společnost Sony také vystavovala svoje nejnovější portfolio digitální foto a video techniky, která umožní návštěvníkům natáčet nejvýznamnější vídeňské památky, mezi něž patří císařský zámek Schönbrunn nebo obří kolo v Prateru, s úchvatnou kvalitou obrazu.
Předvedení fotoaparátů se neobešlo bez modelek, které tancovaly přímo před objektivy fotoaparátů. Zajímavé bylo to, že u nejnovějších zrcadlovek je použit větší čip, který dovoluje nejen poskytnout špičkové rozlišení, ale pracovat s takovou citlivostí ISO, která je dosud nevídaná – a díky tomu bylo možné pohybující se modelky fotit i v absolutní tmě. Bohužel ale časová náročnost a obrovské množství předváděných vzorků byly tak náročné, že se nám nepodařilo získat fotoaparáty pořízené fotografie, abychom mohli posoudit, jaký je v takto pořízených fotografiích při nastavení maximálně možné citlivosti fotoaparátu šum.
Součástí prezentace rovněž bylo předvedení ultra rychlých paměťových karet SDXC-UHS II o kapacitě 128 GB s rychlostí zápisu 300 MB/s a čtení 299 MB/s. Takové karty jako když najdete při záznamu videa v UHD nebo při focení sérií fotografií v maximálním rozlišení.
K vidění byl rovněž externí SSD disk v kapacitách 240 GB, 480 GB a 960 GB s konektorem USB-C a s rychlostí přenosu dat 540 MB/s (pro čtení) a 520 MB/s (pro zápis). Jeho velikost je 80 x 47 x 11 mm, hmotnost 50 g a je možné i šifrovat na něm uložená data pomocí protokolu AES 256.
Nečekaná smršť novinek
Není možné na tak omezeném prostoru popsat vše, co nás zaujalo, protože Sony zde prezentovalo několik zajímavých zařízení. Tak například 4K laserový projektor na ultrakrátkou vzdálenost LSPX-A1, který velmi vzdáleně připomíná hudební skříně, které Sony vyrábělo v době, kdy na trh přišly první televizory v rozlišení Full HD. Celé se to tehdy tvářilo jako domácí kino a sloužilo „to“ jako podstavec pod televizor. Nyní je podobné zařízení k dispozici se štěrbinou na vrchní desce, kterou proniká světlo promítané na stěnu, u které box stojí. Zajímavé na celém tomto projektu je to, že obraz má velmi dobrý jas, který je konstantní po celé zobrazované ploše a obraz má přesně obdélníkový tvar prostý soudkového nebo lichoběžníkového zkreslení.
A nejzajímavější – alespoň pro nás – bylo konstantní projasnění celé zobrazované scény. Protože pokud jste dávali ve škole ve fyzice pozor, pak víte, že jas ubývá se čtvercem vzdálenosti. Takže pokud například spodní hrana zobrazované plochy je umístěna dvacet centimetrů nad hranou tohoto projekčního stolu, pak horní hrana, ve vzdálenosti dvou metrů musí dostávat 100x vyšší světelný výkon (200 cm / 20 cm = 10x větší vzdálenost, 102 = 100x vyšší jas na horní hraně obrazu), aby obraz měl konstantní jas přes celou plochu. Velmi zajímavé.
Podobné zařízení je zase miniaturní promítačka, která promítá na stěnu, ale třeba i před sebe na sklo. Je to famózní přístroj nese název LSPX-P1 a můžete ho s sebou díky je miniaturním rozměrům vozit jako prezentátor všude s sebou.
Zajímavé byly rovněž chytré hodinky, které Sony nabízí. Vybere si každý: škála pokrývá nabídku od fitness náramků přes sportovní hodinky až k vysoce elegantním hodinkám manažerského typu. A protože syn autora používá chytré hodinky Sony už třetím rokem s několika telefony, zcela jistě ani u této řady nebude problém s kompatibilitou mezi chytrými hodinkami a používaným smartphonem.
Co nás zaujalo nejvíce
Zcela určitě – kromě hostesek a krásných tanečnic a modelek pro demonstraci možností fotoaparátů – to byla kupodivu Bluetooth uzavřená sluchátka WH-1000 XM2, která jsou pokračování špičkové řady sluchátek s potlačením okolního hluku (Noise Cancelling), která započala modelem RDN-1R.
Za tu dobu se ale mnohé změnilo. Tak za prvé, novinka o mnoho lépe sedí na hlavě – jde o uzavřená sluchátka –, přesto ani po šesti hodinách poslechu vás nikde netlačí, jsou lehká a příjemná na nošení, nebolí vás z nich hlava v místě dotyku speciální pěnou vyplněných náušníků.
A za druhé: tato sluchátka tušíme už třetí či dokonce čtvrté generace mají mnohem nižší šum – lépe zřetelně nižší šum – při zapnuté funkci potlačení okolního hluku, což je až s podivem, protože jde o tepelný šum, kdy každé zařízení, pracující s teplotou nad absolutní nulou (–273,15 °C) prostě šum vydává. Musí. Je to prostě fyzikální jev.
A za třetí, je tu režim Ambiente, což je ještě zdokonalení zvuku sluchátek. Pokud totiž máte sluchátka z první generace Noise Cancelling, pak je vám možná známo, že po zapnutí funkce potlačení okolního hluku docházelo ke znatelnému úbytku basů a zvuk zněl (když to opravdu hodně, ale hodně přeženeme) jako z tranzistoráku. Režim Ambiente nyní dodává skvělý zvuk s přirozeným dostatkem basů přes celou šířku slyšitelného spektra. U těchto sluchátek totiž končí frekvenční charakteristika „nahoře“ tuším až nad 50 kHz. A to je skvělá čtvrtá věc, tato sluchátka totiž umožňují hudbu ne poslouchat, ale vnímat! I její barvu díky přenosu frekvencí až nad horním koncem slyšitelného pásma. Takže se hodí nejen k poslechu gramodesek, které nelimitují horní mez na 22,05 kHz jako tomu bylo u CD, ale dávají hudbě (znovu) barvu a přirozenost. A proto celá nová řada sluchátek Sony je určena k poslechu hudby ze zařízení HiRes Audio, tedy Walkmanů nebo speciálních zesilovačů. Ani jedno z posledně jmenovaných zařízení zde ale nebylo k vidění. Bohužel. Asi se už nevešly do letadla do Vídně. Stejně jako vylepšený PlayStation PS4 s UHD.
Ale i tak obdivujeme obdivuhodnou šířku předváděných věcí, které zde Sony prezentovalo novinářům, dealerům a svým obchodním partnerům. Škoda jen, že na prohlídku věcí byla tak málo času, i když tří a půl hodinová prezentace byla opravdu výživná.
Ale: stálo to za to!