Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Sony Walkman Z – přehrávač s Androidem

redakce 02.02.2012

Sony uvádí na trh první multimediální přehrávač této značky s operačním systémem Android. Multimediální přehrávače s mobilním OS ale nejsou žádnou novinkou. Klasickým příkladem je třeba Apple iPod, který obsahuje stejnou verzi iOS jako iPhone nebo iPad.

Kvalitní multimediální přehrávač musí splňovat řadu předpokladů, počínaje správně vyřešenou ergonomií a přívětivým uživatelským ovládáním a konče co nejvyšší kvalitou nabízeného zvuku a obrazu. Pokud jej pak osadíte nějakým známým a podporovaným mobilním operačním systémem, z hudební krabičky se rázem stává téměř plnohodnotný nástroj pro práci s internetem, něco jako miniaturní tablet. Kromě přehrávání hudby, videa a uložených obrázků tak na přehrávači můžete prohlížet internetové stránky, elektronickou poštu a komunikovat s přáteli pomocí instant messengerů nebo sociálních sítí.

Sony Walkman Z komunikuje s okolím pomocí řady drátových a bezdrátových připojení. Bezdrátově se lze k ostatním zařízením připojit pomocí Bluetooth, k internetu pak pomocí Wi-Fi adaptéru standardu 802.11n. 3G modemem zařízení této velikosti většinou vybavena nejsou, a nemá ho ani Samsung Walkman Z. Pro přímé drátové připojení k počítači slouží USB 2.0 a k velkoplošné televizi se lze připojit pomocí mikro HDMI kabelu.

Jako první byl oznámen model NWZ-Z1050 s dvoujádrovým 1GHz procesorem nVidia Tegra, 16GB pamětí, 4,3“ (10,9 cm) displej s prozatím neznámým rozlišením a podporou ovládání pomocí gest. Rozměry zařízení činí 70,5 x 134,2 x 11,1 mm a hmotnost je s156 gramů. Operační systém Android je ve verzi 2.3. Baterie podle výrobce vydrží na 20hodinové přehrávání hudby nebo 5 hodin přehrávání videa. Přehrávač podporuje zvukové formáty MP3, WMA, ACC, PCM a videoformáty AVC (H.264/AVC), MPEG-4, WMV 9. Podle výrobce lze do přehrávače nahrávat skladby jak z prostředí průzkumníka Windows, tak pomocí iTunes. Sony Walkman Z1000 v kapacitě 16 GB má býta k dostání od konce února 2012.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme