Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Sophos Mobile Security a Sophos Mobile Encryption

redakce 11.10.2012

Nejnovější verze aplikace Sophos Mobile Security a nová aplikace Sophos Mobile Encryption umožňují nejen chránit zařízení před škodlivým softwarem či před důsledky způsobené ztrátou nebo krádeží zařízení, ale uživatelům využívajícím řešení Sophos SafeGuard Enterprise umožňují také bezpečný přístup k šifrovaným souborům uloženým v cloudu.

Aplikace Sophos Mobile Security představuje odlehčenou verzi antiviru chránící zařízení s operačním systémem Android před škodlivým softwarem a poskytující ochranu před dopady způsobenými ztrátou či krádeží zařízení. Vše bez snížení výpočetního výkonu zařízení a bez vlivu na výdrž baterie. Uživatelé si mohou naplánovat pravidelné kontroly svých zařízení na přítomnost nejnovějšího malware a aktivně tak předcházet hrozbám souvisejícím se škodlivým softwarem. Vylepšená ochrana zařízení při ztrátě či krádeži zařízení umožňuje vybraným kontaktům z adresáře ovládat mobilní zařízení pomocí krátkých textových zpráv. Podporovány jsou například příkazy pro vyvolání hlasitého zvonění či úplného smazání všech dat.

 

 

Aplikace Sophos Mobile Encryption umožňuje uživatelům řešení SafeGuard Enterprise využívajícím modul Encryption for Cloud Storage bezpečný přístup z mobilních zařízení s operačním systémem Android k dokumentům uloženým v prostředí Dropboxu. Dokumenty jsou šifrovány ještě před uložením do cloudu a uživatelé při přístupu k vybranému dokumentu pouze zadají své heslo a mohou s dokumentem pracovat přímo na svém mobilním zařízení bez jakéhokoli porušení bezpečnostních pravidel. Na Apple’s App Store je k dispozici také verze pro operační systém iOS, Sophos v dalších verzích plánuje podporu také jiných cloudových služeb.

Obě aplikace jsou zcela zdarma k dispozici v obchodě Google Play.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme