Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Společnost FireEye oznámila převzetí Mandiantu

redakce 25.03.2014

Společnost FireEye oznámila převzetí soukromé firmy Mandiant, která je dodavatelem moderního zabezpečení koncových bodů a řešení pro správu bezpečnostních incidentů.

Zmíněná akvizice navazuje na bezmála dvouletou spolupráci a vypovídá o vzrůstající intenzitě kybernetických útoků. Touto akvizicí vzniká přední dodavatel nejmodernějšího zabezpečení proti hrozbám schopný najít a zablokovat útoky v kterékoli fázi jejich životního cyklu.

Spojením těchto dvou inovátorů v oblasti bezpečnosti vzniká subjekt s jedinečnou schopností uspokojit potřeby firem v oblasti detekce hrozeb v reálném čase, dynamických informací o hrozbách a rychlé odezvy na incidenty. Vytvořením speciální bezpečnostní platformy založené na virtuálním stroji Multi-Vector Virtual Execution (MVX) se společnost FireEye stala průkopníkem v používání virtuálních technologií v oblasti bezpečnosti. Prostřednictvím více než dvou milionů virtuálních strojů s bezpečnostním řešením pro internet, email, datová centra i mobilní zařízení instalovaných po celém světě firma zajišťuje dynamickou ochranu v reálném čase pro více než 1500 zákazníků z veřejného a soukromého sektoru i z řad malých a středních podniků.

Společnost Mandiant je díky více než dvěma milionům instalací na koncových bodech po celém světě uznávaným lídrem v oblasti jejich zabezpečení, reakcí na incidenty a jejich nápravy. Mandiant působí jako důvěryhodný bezpečnostní poradce více než třetiny subjektů z první stovky v žebříčku časopisu Fortune. Odborníci společnosti Mandiant se už dokázali vypořádat se stovkami závažných bezpečnostních incidentů a přinášejí do FireEye hluboké znalosti v oblasti bezpečnosti a reakcí na hrozby. Akvizicí těchto dvou firem dochází ke sloučení hlavních komponent nutných k zajištění nejmodernějšího kybernetického zabezpečení: nejúplnější databáze využitelných informací o hrozbách nové generace a produktové řady, která dokáže tyto informace využít k detekci a prevenci útoků na síti i na koncových bodech. Pevný svazek bezpečnostních produktů a dynamických informací o hrozbách je dále rozšířen o odborné poradenství v oblasti bezpečnosti, reakcí na incidenty a řízených bezpečnostních služeb, které umožňují zdokonalit zabezpečení podniků a řešení bezpečnostních incidentů, ať už k nim dojde kdykoli a kdekoli.

Mandiant rozšiřuje schopnosti společnosti FireEye zastavit pokročilé útoky už v počáteční fázi jejich životního cyklu:

  • Produkty pro detekci hrozeb na koncových bodech, pro jejich odezvu a nápravu

Mandiant je nejen průkopníkem v oblasti pokročilé detekce hrozeb a reakcí na ně na koncových bodech, ale také jí stále vládne. Produkty Mandiantu pro koncové body, jež jsou už nyní součástí platformy FireEye, umožňují rychlejší a přesnější rozhodování bezpečnostních týmů o potenciálních bezpečnostních incidentech a zároveň eliminují slepá místa tím, že propojují tyto body s platformou FireEye založenou na detekci a prevenci hrozeb v síti.

  • Pokročilé informace o hrozbách

Mandiant přináší bezkonkurenčně nejdetailnější informace o útocích budoucí generace, které získává jednak v průběhu nepřetržitého sledování více než dvou milionů koncových bodů a jednak z poznatků týmů pro mimořádné události a nápravu, jež působí v první linii boje proti pokročilým atakům. Díky hloubce zmíněných informací o hrozbách v kombinaci se šíří informací shromažďovaných společností FireEye v reálném čase z více než dvou milionů virtuálních strojů se firmám dostávají do rukou unikátní informace o odhalení a souvislostech všech pokusů o útok včetně jejich závažnosti, identity útočníků i plánovaného cíle útoku.

  • Poradenské služby v oblasti bezpečnosti a reakcí na incidenty 

Mandiant se už od svého vzniku soustředí především na ochranu koncových bodů, odezvu na bezpečnostní incidenty a jejich nápravu. Jeho početný tým vysoce kvalifikovaných odborníků v oblasti odezvy na incidenty provedl stovky šetření reakcí ve všech průmyslových odvětvích a ve firmách všech velikostí. Mimo to Mandiant přináší do společnosti FireEye monitorovací službu Mandiant Managed Defense. Přidáním těchto dovedností a odborných znalostí se významně rozšíří možnosti firmy.

Mandiant byl strategickým aliančním partnerem společnosti FireEye od dubna 2012. Jak obě firmy oznámily v únoru 2013, spojení těchto dvou společností je přirozeným rozšířením jejich partnerství a ucelené nabídky produktů.

Zakladatel společnosti Mandiant a až do akvizice její výkonný ředitel Kevin Mandia byl představenstvem FireEye jmenován do pozice senior viceprezidenta a ředitele akciové společnosti FireEye. Pan Mandia se objevil na obálce časopisu Fortune a magazín Foreign Policy jej označil za jednoho ze 100 předních světových myslitelů roku 2013.

Mandiant se stane součástí společnosti FireEye s cílem poskytovat komplexní služby a cloudová řešení včetně bezpečnostního poradenství, reakcí na incidenty a řízených služeb. Produkty pro detekci hrozeb na koncových bodech a pro odezvy na ně od společnosti Mandiant se stanou klíčovým prvkem platformy FireEye Oculus.

Finanční podmínky obchodu

Akvizice byla schválena akcionáři Mandiantu a představenstvy obou společností. Podle podmínek smlouvy o fúzi vydá FireEye úhrnem 21,5 milionu akcií a opcí na nákup akcií FireEye a zaplatí přibližně 106,5 milionu dolarů čisté hotovosti bývalým držitelům cenných papírů společnosti Mandiant. Dále FireEye souhlasila s určitými výkonnostními pobídkami vázanými na vývoj tržní hodnoty podniku.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme