Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Společnost OnePlus chystá nový nabušený telefon. Ještě ani nevyšel a už je pro smích

Jakub Fišer 31.12.2022

Čínský výrobce OnePlus určitě nebude patřit k největším peckám letošního roku. Představil dva vlajkové telefony, ani jeden však nedokázal splnit očekávání. Zkraje roku 2023 má představit novinku OnePlus 11, svůj telefon ale již nyní ztrapňuje na Twitteru.

Kapitoly článku

Během roku 2022 jsme se od OnePlus dočkali dvou nových telefonů – po celkem úspěšné sérii OnePlus 9 dorazil model OnePlus 10 a jeho vylepšené varianta OnePlus 10T. Smartphonům se ale v prodejích nedaří a ani odborná kritika k nim není moc shovívavá.

OnePlus jako propadák roku

Známý technologický youtuber Marques Brownlee ve svém bilančním videu označil OnePlus 10 za „největší propadák roku“. Když video s touto anticenou vyvěsil na Twitter, označil tam americké zastoupení firmy OnePlus. To mu odpovědělo maximálně sympaticky: „Kde si můžeme cenu převzít? V roce 2023 ti ukážeme, že ses mýlil.“

OnePlus tím jednoznačně láká na očekávaný telefon OnePlus 11, který má podle všeho dorazit 4. ledna (jde o čínskou premiéru; evropská se uskuteční 7. února), jeho design i většina specifikací již byla odhalena. Ale kde je to ztrapnění? Tento tweet firma odeslala z iPhonu, jak upozorňuje Marques na screenshotu. Někdo ve OnePlus tedy horentně propaguje androidový telefon vlastní výroby, když mezitím používá iPhone.

| Zdroj: Sparrows News / YouTube

OnePlus 11 specifikace a cena

OnePlus 11 nabídne 6,7″ AMOLED zobrazovač s Quad HD+ rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí. Displej bude v levém horním rohu vyříznut. O výkon se postará nejvýkonnější Snapdragon 8 Gen 2, grafika Adreno 740 a také až 16 GB RAM s až 512GB úložištěm. Baterie by měla dostat kapacitu 5000 mAh a podporu až 100W nabíjení (plus nejspíš bude k mání i bezdrátové nabíjení).

Bez zajímavosti není ani fotoaparát. Hlavní slovo má mít 50Mpx snímač IMX890 od Sony. K němu přibude 48Mpx snímač se širokým záběrem a 32Mpx přibližovací objektiv s optickým zoomem. Opět pomůže s optikou společnost Hasselblad. Fotosestavu na přední straně uzavře 16Mpx selfie kamerka. Odhadovat českou cenu je zatím předběžné, nicméně mohla by se pohybovat kolem 20 až 25 tisíc korun včetně DPH.

Zdroj: Notebookcheck, @MKBHD / Twitter


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud