Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Sportovní 1TB externí pevný disk GT s USB 3.0 rozhraním

redakce 17.01.2013

Nejnovější stylový přenosný pevný disk GT od Verbatimu má „pod kapotou“ 1 TB datového prostoru a rozhraní USB 3.0. Je k dispozici v modré nebo červené barvě, je ozdoben bílými závodními pruhy, které krášlily kapoty legendárních závodních vozů. Červené LED kontrolky na zadní straně pevného disku navíc připomínají brzdová světla na sportovních automobilech.

Disky jsou dodávány s předinstalovaným softwarem Nero BackItUp Essentials, který umožňuje uživatelům PC zálohu systému a jeho obnovení, schopnost naplánovat automatické zálohování podle data/času a šifrované zálohování s možností zabezpečení heslem. Software Green Button zastaví otáčení pevného disku, pokud není používán, čímž prodlužuje jeho životnost a šetří energii. Existují 3 možnosti úsporného režimu. Přechod do úsporného režimu po 10 minutách nebo v krocích po 10 minutách až do 120 minut. Do úsporného režimu je rovněž možné přejít poklepáním na ikonu Green Button na ploše nebo se dá přechod do úsporného režimu zakázat.

Další vychytávkou je začlenění tlačítka proti nechtěnému smazání dat, které je podobné jako přepínače ochrany proti zápisu na paměťových SD kartách. Disk, který měří 195 mm x 121 mm x 33 mm (d x v x š), lze použít také pro USB nahrávání, tedy nahrávat programy na externí paměťové zařízení připojené k televizoru přes USB rozhraní. USB nahrávání umožňuje nahrávat programy na externí paměťové zařízení přímo připojené k televizoru pomocí USB rozhraní. Externí HDD v podstatě funguje jako videorekordér. Může být použít také k pozastavení živého vysílání (tzv. funkce Time Shift).

Nejnovější přenosný disk Verbatim GT se prodává za 2 299 Kč (model s kapacitou 500 GB) a 2 999 Kč (s kapacitou 1 TB).


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme