Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Sportovní odolná kamerka

redakce 10.09.2013

Společnost Toshiba představuje novou sportovní kameru Camileo X-Sports s vestavěným 2,0“ (5,08 cm) displejem. Byla navržena pro natáčení momentů, které jsou nabity akcí – můžete s ní nahrát oblíbený koncert, rodinnou dovolenou, nebo sportovní výkony.

Kamera Camileo X-Sports je dodávána s robustním vodotěsným pouzdrem, které si zachovává účinnost až do hloubky 60 metrů . Uživatelé se tak nemusí bát vody, ať už s kamerou jezdí na kole, plavou, lyžují nebo jezdí na snowboardu. Při všech těchto činnostech je přitom snadné i v pozdru kameru ovládat. Bez vodotěsného pouzdra je kamera Camileo X-Sports odolná vůči nárazům při pádu z výšky až do 1,5 metru.

Dálkové ovládání pro volné ruce

S dálkovým ovládáním určeným pro nošení na zápěstí mohou uživatelé kameru ovládat, aniž by ji museli držet a nemusí přitom spustit oči ze sjezdovky, vlny nebo útesu. LED indikátory na dálkovém ovladači Camileo X-Sports zobrazují stav kamery prostřednictvím série světelných kombinací. Ovladač umožňuje uživatelům v okamžiku přepnout mezi režimem fotografie a videa. Robustní dálkové ovládání je vodotěsné do hloubky 3 metrů a nárazuodolné až z výšky 1,5 metru.

Kamerka je dodávána s několika doplňky, které umožňují uživatelům přichytit kameru na různé vybavení. Díky plochému klipu a lepícím úchytům může být připevněna například na helmu nebo surfové prkno pro pořízení snímků při snowboardingu, jízdě na kole nebo sufování ve vlnách. Případně ji lze pomocí držáku na kolo přišroubovat přímo na zadní část nebo bok kola pro záběry okolí. Odolnou kameru lze také osadit bez vodotěsného pouzdra do stativu. K dispozici je také volitelné příslušenství pro montáž, mezi které patří například řemeny pro upevnění kamery na hrudník a na hlavu.

Připojení přes Wi-Fi

Kamera Camileo X-Sports je vybavena Wi-Fi rozhraním a při použití aplikace „Wi-Fi Connect“ od Toshiby umožňuje uživatelům ovládat kameru i ze svého smartphonu nebo tabletu. Stejně tak mohou používat svůj přístroj jako hledáček k nalezení ideálního úhlu záběru. Aplikace také nabízí možnost přiblížení nebo vzdálení záběrů, přehrávání obsahu a nastavení dalších možností, stejně tak jako přístup a sdílení videí či fotografií na sociálních sítích.

Kamerka má ultra-širokoúhlý objektiv, který v kombinaci s 12MPx CMOS snímačem a Full HD rozlišením 1080p dokáže zachytit až 60 snímků za sekundu.  Záběry je možné sledovat na 5,08 cm (2,0“) LCD displeji. Uživatelé si mohou vybrat, zda chtějí pořizovat fotografie, videa nebo obojí najednou - fotografie lze pořizovat průběžně, v dávkách nebo v nastavených časových intervalech, zatímco akční scény mohou být zaznamenány jako video. Elektronický stabilizátor obrazu pomáhá uklidnit pohybující se obraz. S microSD, miniHDMI a microUSB porty mohou uživatelé přenést uložený obsah, nebo ho zobrazit na větší obrazovce připojeného televizoru. Kamera Camileo X-Sports bude v Evropě k dispozici během čtvrtého čtvrtletí 2013.

Akční videokamera Toshiba Camileo X-Sports

 • Full HD rozlišení až 1920 x 1080p (60fps)
 • 12MP CMOS senzor
 • Vestavěný 5,08cm (2.0”) LCD displej
 • 10x digitální zoom
 • Ultra-širokoúhlý objektiv
 • Elektronický stabilizátor obrazu
 • Konektivita: microUSB a miniHDMI
 • Slot pro karty microSD / SDHC/ SDXC až do velikosti 64GB
 • WiFi 802.11 b/g/n připojení přes aplikaci ‘WiFi Connect’
 • Další možnosti: časová prodleva, simultánní video a foto, průběžné foto, otočení vzhůru nohama, bodové měření, video smyčka, vlastní čas, datum tisku
 • Rozměry: 73 x 49.5 x 29.5mm
 • Hmotnost: 94 g (včetně baterie)
 • Barva: černá
 • Přiložené příslušenství: Vodotěsné pouzdro (až do hloubky 60 metrů), náramkové dálkové ovládání, samolepící držák, držák s příchytkou, zakřivený samolepící držák, boční držák, držák na kolo, držák na přilbu, držák na sufrové prkno, stativ
 • Volitelné příslušenství: Dlouhý držák s příchytkou, popruh na hlavu, popruh na hrudník

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud