Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Spotify zdražuje: vyplatí se vám předplatné, anebo je na čase skončit?

Jakub Fišer 02.08.2023

Švédská streamovací platforma Spotify způsobila extrémní boom v hudebním průmyslu a od základu změnila to, jak běžní lidé konzumují hudbu. Nyní firma přistupuje k očekávanému, avšak přesto nepříjemnému zdražení.

Kapitoly článku

O zdražení se začalo mluvit od května letošního roku, na konci července firma oznámila zdražení ve většině evropských zemích, jako je Francie, Dánsko, Belgie, ale i další. Aktuálně přichází očekávané zdražení i do České republiky.

Uživatelé streamovací platformy Spotify si od srpna připlatí 10 až 40 korun měsíčně. Nová cena se jim samozřejmě začne počítat až od chvíle, kdy se jim obnoví nové zúčtovací období, pro celou řadu zákazníků to tak bude až příští měsíc, popřípadě na konci srpna.

Spotify cena

Jaká je nová cena Spotify? Důležité je zmínit, že kromě zdražení služba zavedla také tarifikaci v české měně, přestože doposud účtovala zákazníkům cenu v eurech. Rozdíl se pokusíme dokázat přepočtem dle aktuálního kurzu:

  • Základní tarif Premium Individual – 169 Kč měsíčně (dříve 140 korun po přepočtu)
  • Tarif pro dva Premium Duo – 229 Kč měsíčně (předtím 190 korun po přepočtu)
  • Rodinný tarif Premium Family – 269 Kč měsíčně (předtím 240 korun po přepočtu)
  • Studentský tarify Premium Student – 89 Kč měsíčně (předtím 70 korun po přepočtu) 

Poznámka: zůstává stále bezplatný tarif s reklamami a 1měsíční zkušební období pro nové uživatele bez předchozí zkušenosti s předplatným Premium.

Vyplatí se předplatné?

Nabízí se tedy otázka, zdali se vám předplatné stále vyplatí. Nejvýhodnější je pochopitelně rodinný tarif, kde cena vzrostla o 30 korun (každý jeden člen tak zaplatí zhruba 45 korun). Nejméně výhodný pak Premium Duo, kde je zdražení až o 40 korun měsíčně.

Právě částka 40 korun může být pro celou řadu uživatelů zásadní. Pokud totiž doposud přemýšleli o tom, zdali si Spotify zachovat, anebo se od předplatného odhlásit, nyní mají jasnou motivaci s předplácením skončit.

Konkurenční služby Tidal či Apple Music nabízí základní předplatné za cenu 165 Kč, rodinné pro 6 členů pak za 259 Kč měsíčně. Všechny ceny jsou samozřejmě uvedeny včetně DPH.

Zdroj: Spotify


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud