Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Spotify zvažuje zavedení plnohodnotných videoklipů

Pavel Trousil 04.07.2023

V aplikaci pro přehrávání hudby Spotify bude patrně časem možné sledovat i plnohodnotné videoklipy. Spotify tak chce vyjít vstříc mladším uživatelům a konkurovat službě YouTube, nebo TikTok.

Spotify již nyní nabízí více než 100 000 podcastů s videoklipy, ale uvažuje o přidání plnohodnotných hudebních videí do své aplikace. To pomůže platformě konkurovat TikToku a YouTube. Podle zprávy agentury Bloomberg se Spotify snaží najít způsob, jak video, které je v dnešní době lukrativnější než samotný zvuk, etablovat jako důležitou součást své aplikace.

Pro tuto společnost je důležité, aby nezůstala pozadu za YouTube a TikTokem. I proto již nyní mohou hudebníci nahrávat tzv. "canvas", což jsou smyčky v GIF o délce max. 10 sekund, které se objevují na displeji při přehrávání hudby.

Na začátku letošního roku byla přidána také další funkce nazvaná "klipy". Jedná se o videa kratší než 30 sekund, která mají sloužit jako nástroj pro komunikaci umělců s fanoušky o jejich hudbě. V březnu Spotify spustilo další hudební domovskou obrazovku ve stylu TikToku, která uživatelům umožňuje prohlížet a procházet vynořující se videa. A minulý týden firma uvedla, že nabízí již více než 100 000 podcastů s videem.

Podle agentury Bloomberg teď Spotify mysli hlavně na generaci Z, která je již závislá na YouTube a TikToku. ByteDance, mateřská společnost TikToku, se také snaží rozšířit svou hudební streamovací službu Resso, která již v některých zemích konkuruje Spotify.
Začátkem tohoto měsíce společnost Spotify oznámila, že v rámci druhého kola propouštění zruší 200 pracovních míst. V lednu už přitom tato švédská společnost snížila celkový počet svých zaměstnanců přibližně o 600 osob. Snaží se zvýšit počet platících předplatitelů. Podle agentury Bloomberg plánuje zavést ještě prémiovější variantu předplatného nazvanou "Supremium", která by měla zahrnovat i zvuk ve vyšší kvalitě.
Zdroj : Bloomberg, Spotify, Cybernews,


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud