Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Stylové USB flash disky Samsung

Pavel Trousil 25.08.2015

Nové USB flash disky firmy Samsung – modely Bar, FIT a DUO – se podle výrobce vyznačují výkonem, spolehlivostí, zabezpečením a zajímavým designem. 

Společnost Samsung představila nové stylové USB 3.0 flash disky, které jsou dostupné ve třech tvarovaných provedeních. Všechny modely mají kovový povrch a jsou založeny na paměťové technologii NAND. Novými USB disky tak Samsung doplňuje své portfolio na poli paměťových zařízení – od SD a microSD paměťových karet, přes interní SSD až po přenositelné SSD disky. Všechny USB 3.0 flash disky jsou kompatibilní s USB 2.0 a poskytují tzv. „5-Proof“ ochranu a záruku 5 let.

Nové USB 3.0 flash disky bude Samsung nabízet ve třech různých modelech: Bar, FIT a DUO. Model Bar nabízí moderní design a odolné kovové pouzdro v barvě šampaňského. Snadná manipulace při vytahování USB z portu je zajištěna zvětšeným kulovým zakončením flash disku. USB disk je dlouhý 4 cm a váží méně než 9 gramů. Je navržený pro použití v PC a k dispozici je ve třech kapacitních provedeních: 16 GB, 32 GB a 64 GB. Tento model nabízí sekvenční rychlost čtení až 130 MB/s a uživatelům umožní stáhnout Full HD video o velikosti 2,4 GB nebo přibližně 40 hodin hudby ve formě mp3 z USB do jejich zařízení za méně než 20 vteřin.

Model FIT je nejkompaktnější z celé série nových USB disků a je určen pro použití v ultra-slim noteboocích nebo v automobilech vybavených USB porty. S flash diskem se díky jeho tvaru jednoduše manipuluje. Model FIT měří necelé 2 cm a váží lehce přes 2 gramy. I v této velikosti nabízí rychlost až 130 MB/s při sekvenčním čtení, a to v kapacitách 32 GB a 64 GB.

Model DUO je navržený pro uživatele smartphonů, tabletů a PC, kteří často cestují a potřebují na cestách větší flexibilitu. Model DUO je dodáván s jednoduše odnímatelným uzávěrem, který microUSB konektor chrání. USB disk nabízí sekvenční rychlost čtení až 130 MB/s a je kompatibilní s Android zařízeními s microUSB rozhraním. Model DUO je k dispozici v kapacitních provedeních 32 GB a 64 GB, měří 3,7 cm a jeho váha nedosahuje ani 6 gramů. 

Samsung „5-Proof“ ochrana zaručuje, že všechny nové modely USB flash disků vydrží až 72 hodin v mořské vodě a zároveň dokážou pracovat v teplotách od 0° C až do 60° C. Data uložená na discích neovlivní letištní rentgenové přístroje nebo extrémní úrovně šoku do 1 500 g (gravitační síla). USB flash disky rovněž odolají gaussově magnetické síle do hodnoty až 15 000, což je ekvivalent magnetického pole MRI skeneru.

V České republice se začnou USB flash disky prodávat od září letošního roku za doporučené maloobchodní ceny: Model Bar od 319 Kč, model FIT od 489 Kč a model DUO od 519 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud