Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Sunnysoft: Smartphony válcují jednoúčelové navigace

redakce 19.10.2011

„Solitérní GPS navigace jsou stále více nahrazovány aplikacemi chytrých telefonů,“ takto shrnuje Michael Horejsek ze společnosti Sunnysoft aktuální trend. „Masivně nastupující smartphony elegantně zajistí funkce navigací a přidají nepřeberné množství dalších praktických aplikací,“ doplňuje Horejsek ze Sunnysoftu.

GPS navigace nejčastěji používáme při cestách autem, při orientaci v cizích městech nebo třeba při adrenalinovém geocachingu. Při všech těchto činnostech solitérní navigaci plnohodnotně nahradí aplikace chytrého telefonu, kterou disponují i ty nejlevnější modely za pár tisíc korun. Smartphony navíc nabízejí funkce telefonu, mp3 přehrávače, internetového prohlížeče a mnohé další. Klíčovou výhodou je samozřejmě šetření místem v kapse nebo příručním zavazadle, a prostředky vynaloženými na pořízení. „Je jednoznačné, že chytré telefony urazily za poslední dva roky dlouhou cestu do středu srdcí spotřebitelů a je také jasné, že je to částečně na úkor solitérních navigací,“ shrnuje Michael Horejsek ze Sunnysoftu.

Samsung Galaxy SII  – 13 590 Kč

Ideálním telefonem pro navigaci je Samsung Galaxy SII, rychlý dvoujádrový smartphone nejvyšší třídy. Má nejvyšší možnou výbavu, nejrychlejší dvoujádrový procesor, obrovský kapacitní 4,3" SUPER AMOLED+ displej s rozlišením 480×800 WVGA, podporuje FullHD video, 8Mpx fotoaparát, GPS a třeba i digitální kompas.

 

HTC Desire S – 10 590 Kč

Vyšší střední třídu současnosti zastupuje velmi povedený model HTC Desire S. Jedná se o telefon, který při svých kompaktních rozměrech disponuje velmi pěkným a přehledným displejem. V jeho datové a multimediální výbavě naleznete vše, co byste mohli potřebovat, včetně 5Mpx fotoaparátu, Wi-Fi, GPS či FM rádia. Unikátní u tohoto modelu je jeho tělo, které je vyrobeno z jednoho kusu hliníku. Proto je telefon pevnější i při tenkém profilu. V současnosti jej seženete ve třech barevných variantách: černá, stříbrná, modrá.

 

Samsung Galaxy mini – 3 690 Kč

Smartphone za opravdu lidovou cenu je Samsung Galaxy Mini. Je to ideální model pro mladé nebo pro ty, kteří se chtějí seznámit s chytrým telefonem s nejrozšířenějším a nejoblíbenějším systémem Android a nechtějí investovat přes 4000 Kč. Při své nízké pořizovací ceně nebudete omezeni v používání z hlediska možnosti instalace dalších her či aplikací, posílání e-mailů, či synchronizaci firemní či jiné pošty, kontaktů a kalendáře. I tento prcek si poradí s instalací i plnohodnotným provozem navigace a dokáže tak nahradit jednoúčelovou navigaci v autě.

 

Sony Ericsson Mini - 3 990 Kč

Sony Ericsson Xperia Mini je nejmenší telefon na světě s operačním systémem Android. V jeho výbavě přesto naleznete vše, co potřebujete k práci i zábavě. Potěší vás 3″ Reality displej s HVGA rozlišením (320×480 px) a technologií Sony BRAVIA a přístup k aplikacím a hrám na Android Marketu. Pro zaznamenání jedinečných okamžiků vašeho života jistě využijete vestavený fotoaparát s rozlišením 5Mpx, automatickým ostřením a LED bleskem.

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme