Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Světový rekord v přetaktování s paměťmi HyperX

Pavel Trousil 17.07.2014

Společnosti Gigabyte Technology se podařilo přetaktovat paměti HyperX na frekvenci 4620 MHz, což je nejrychlejší takt pamětí na světě.

hyperx-predator-nahled

HyperX, divize výrobce paměťových modulů Kingston Technology, oznámila, že se společnosti Gigabyte Technology podařilo přetaktovat paměti HyperX na frekvenci 4620 MHz, což je nejrychlejší takt pamětí na světě. Předchozího světového rekordu bylo rovněž dosaženo v partnerství firem Gigabyte a HyperX během výstavy Computex 2014.

 „Přetaktovávačům“ jménem „HiCookie“ a „Sofos1990“ se podařilo dosáhnout nejrychlejšího taktu s použitím jednoho paměťového modulu HyperX Predator 2933 MHz DDR3 s kapacitou 4 GB (ještě není k dostání) na základní desce Gigabyte Z97-SOC FORCE LN2. Skutečná aktuální frekvence byla přesně snímána osciloskopem pod dohledem oficiálního zástupce organizace HWBOT a následně byly výsledky uveřejněny na HWBOT.org. Zájemci o přetaktování se mohou podívat na celý proces, který vedl k dosažení tohoto světového rekordu, na videích zde a zde.

Tento měsíc začne divize HyperX hledat soupeře pro soutěž v extrémním přetaktování. Deset finalistů reprezentujících Latinskou Ameriku, Asii, Evropu a Severní Ameriku se v konečné fázi utkají na světovém finále utkání HyperX OC Takeover (HOT) World Finals, které se bude konat během mezinárodního veletrhu International CES 2015. Veškeré další podrobnosti jsou k dispozici zde.

HyperX je divizí společnosti Kingston Technology zaměřenou na výkonné produkty, mezi něž patří vysokorychlostní paměti DDR3, SSD disky, USB flash disky a náhlavní sady. Značka HyperX se zaměřuje na hráče, nadšence a ty, kdo své počítače přetaktovávají. Divize HyperX se věnuje oblasti tzv. eSports, kde sponzoruje více než 20 týmů na celém světě a je hlavním sponzorem soutěže Intel Extreme Masters. HyperX se účastní mnoha výstav a soutěží, mezi něž patří například Brasil Game Show, China Joy, DreamHack, gamescom a PAX.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme