Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

T-Mobile zdvojnásobuje data a spouští nejrychlejší 3G

redakce 14.03.2012

Zákazníci T-Mobile se mohou od dubna těšit na navýšení datového limitu u denního tarifu Internetu v mobilu a prémiového měsíčního tarifu za stejnou cenu! Nejrychlejší mobilní 3G připojení (HPSA+ 42) se spustí od poloviny dubna.

Kapitoly článku

Od 16. dubna bude tento nejrychlejší 3G internet jako první dostupný pro obyvatelé Zlína, Otrokovic a Mladé Boleslavi. V dalších městech by dle vyjádření operátora mělo být nejrychlejší 3G dostupné během několika následujících měsíců. Do konce září se pak objeví ještě v Brně, Českých Budějovicích a Liberci.

Technologie HSPA+ 42, kterou jako první nabídne T-Mobile, umožňuje technicky v praxi stahování rychlostí až okolo 42 Mbit/s (reálně je tato rychlost kolem 35 Mbit/s) a odesílání dat rychlostí přes 5 Mbit/s. Zmiňované maximální rychlosti platí za ideálních podmínek; tedy v nezatížené síti. T-Mobile uvádí, že běžně by měli zákazníci surfovat v reálných rychlostech okolo 25 Mbit/s.

Datový limit

V případě balíčku Internet v mobilu Premium se datový limit zvyšuje z 1 GB na dvojnásobek, cena 499 korun měsíčně se nemění. U zbývajících tarifů Internet v mobilu Standard a klasik je datový limit taktéž navýšen na dvojnásobek, ale jen do konce března při aktivaci služby na dobu určitou.

S touto změnou dojde zároveň k navýšení maximální rychlostí na 42 Mbit/s u tarifu Internet na cesty Premium a balíčku Internet v mobilu Premium.

Dostupnost zařízení

Zároveň se spuštěním nejrychlejší 3G sítě se na trhu objeví i první zařízení, které bude podporovat novou technologii HSPA+ 42. T-Mobile začne prodávat  USB modem Huawei E372, který dokáže plně využít možnosti nové sítě. Stávající zákazníci jej pořídí s Internet na cesty Premium na dva roky za 499 korun, noví zákazníci za 999 korun. Cena modemu není zrovna nízká, nedotovaná cena je 3 499 korun.Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme