Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tablet do výbušného prostředí

Pavel Trousil 28.05.2014

Tablet Panasonicu Toughpad FZ-G1 je určen pro použití v místech, kde hrozí nebezpečí výbuchu, jako je např. ropný průmysl nebo plynárenství.

14102501400-cfac1668a8-b-nahled

Společnost Panasonic dnes uvedla verzi 10,1" tabletu Toughpad FZ-G1 s operačním systémem Windows 8 Pro a s certifikací ATEX pro použití v prostředí, kde hrozí nebezpečí výbuchu, jako jsou ropný průmysl a plynárenství. Tablet byl certifikován podle standardu ATEX pro práce na povrchu, pro pracovní prostředí zóny 2, a pro použití v potenciálně explozivním prostředí.  Aby mohl být tablet certifikován podle standardu ATEX, společnost Panasonic vyvinula speciální baterii a uložila zařízení do speciálně vytvořeného koženého pouzdra.

Tablet Toughpad FZ-G1 byl první plně odolný tablet společnosti Panasonic s operačním systémem Windows 8 Pro určený pracovníkům, kteří většinu svého pracovního času tráví prací mimo kancelář. Toto odolné zařízení využívá technologii panelu IPSα, která poskytuje jas 800 cd/m² a přináší novou úroveň kvality zobrazení pro uživatele pracujících v terénu.

Odolný tablet Toughpad FZ-G1 má armádní certifikaci odolnosti MIL-STD-810G a ochranu proti prachu a vodě podle IP65.  S vestavěnou technologií pro úsporu energie, jako je čidlo okolního osvětlení, může tablet fungovat 8 hodin v zónách klasifikovaných podle standardu ATEX.

14102493008-bf6a355ebd-b-nahled

Tablet FZ-G1 je standardně vybaven vysoce kvalitní přední webovou kamerou a volitelnou zadní kamerou 3 Mpx s možností dvojitého blesku umožňující fotografování dokumentů, předmětů nebo pracoviště za horších  světelných podmínek.

Klávesy systému Windows a programovatelné klávesy aplikací na přední straně zařízení pomáhají pracovníkům přecházet mezi aplikacemi a nástroji stiskem tlačítka.

Toughbook FZ-G1 ATEX se bude v Evropě prodávat od června 2014. Odhadovaná prodejní cena by měla začínat na 2 589 Eur + DPH.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud