Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tablet pro firemní uživatele

redakce 04.10.2012

Společnost HP, která zastavila vývoj tabletů s vlastním systémem WebOS nyní přešla na Windows 8 a představila tablet HP ElitePad 900. Ten je určen především pro firemní uživatele.

Tablet je HP ElitePad 900 je podle výrobce určen k využití v podnikání, státní správě, zdravotnictví a obchodu. Je tenký a lehký a je založený na operačním systému Microsoft Windows  8. HP k němu nabízí plnou servisní podporu a rozšířené možnosti zabezpečení a správy stejně jako ostatní produkty řady HP Elite.

Displej tabletu má úhlopříčku 10,1“, váží 0,68 kg a má tloušťku 9,2 mm. Poměr stran displeje je 16:10. Na výrobu tabletu ElitePad byly podle HP použity stylové a luxusní materiály, jako je například frézovaný hliník a Corning Gorilla Glass 2. Přesné technické specifikace HP ve své tiskové zprávě neuvádí – pouze informuje, že je tablet je osazen mobilními procesory Intel nové generace.

K tabletu je možné dokoupit pouzdro HP Smart Jacket, které rozšiřuje konektivitu, zvyšuje životnost baterie a přidává další funkce, díky nimž lze tablet přizpůsobit pro různé specializované účely. Například HP ElitePad Productivity Jacket má zabudovanou klávesnici, porty a čtečku SD karet. HP ElitePad Expansion Jacket přidává možnosti konektivity přes USB, HDMI a další funkce pro univerzálnější využití v terénu a na cestách.

K dispozici bude i dokovací stanice HP ElitePad, která umožní připojení klávesnice a monitoru společně se současným dobíjením tabletu a připojením k pevnému Ethernetu. Tablet může být také využit jako pomocný monitor pro současnou práci na dvou monitorech.

Přední kamera s rozlišením 1080p a fotoaparát o 8 MP na zadním díle vybavený LED bleskem spolu s programem CyberLink YouCam, který se distribuuje dohromady s tabletem, dávají uživateli možnost komunikace a videozáznamu v HD kvalitě.

Pro firemní zákazníky je určena funkce HP Client Security, včetně HP BIOS Protection, Security Manager a šifrovacího nástroje HP Drive Encryption, s nimiž jsou firemní data, přístroje a identity v bezpečí. Mezi další funkce zabezpečení patří Device Access Manager, Computrace a Sparekey.

Uvedení HP ElitePad 900 do prodeje je plánováno na leden 2013.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme