Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tablet pro vzdělávání

Pavel Trousil 30.01.2014

Intel představil novou generaci tabletu Intel Education Tablet a referenční design počítače Intel classmate PC. Obě zařízení jsou určena pro školy. Cílem je zaujmout studenty a poskytnout nové nástroje učitelům.  

intel-education-tablet-nahled

Tablet i PC jsou vybaveny balíkem e-learningových nástrojů Intel Education Software a dále aplikacemi, které umožňují provádět pokusy, analýzu dat nebo podporuji kreativitu s kreslícími nástroji.  Nová odolná zařízení jsou vybavena též lupou a připojitelnou termální sondou.

Tablet i PC jsou odolné, takže přežijí i pád ze stolu (z výšky 70 cm), odolají také vodě i prachu a díky tomu je lze používat v téměř jakémkoli prostředí. Intel Education Tablet používá systém Android 4.2 a do jeho výbavy patří i gumová madla po stranách, vypínač je odolný proti nechtěnému stisknutí a stylus připomíná skutečné pero. Desetipalcový tablet pohání dvoujádrový procesor Intel Atom Z2520, je vybaven přední i zadní kamerou, k dispozici je volitelná podpora pro 3G a baterie na jedno dobití vydrží až 12 hodin. Procesor Intel Atom Z2520 dosahuje rychlostí 1,2 GHz a podporuje technologii Intel Hyper-Threading, kdy mohou běžet simultánně různá aplikační vlákna.

Desetipalcový Intel classmate PC je postaven na procesoru Intel Celeron N2806 a dodáván se systémem Windows 8.1. Verze pro Windows 7 a Linux, postavené na procesoru Intel Celeron N2805, budou uvedeny později v průběhu roku. Počítač je možné zakoupit s dotykovým displejem a je vybaven otočnou kamerou.

intel-classmante-pc-nahled

Prvním produktem postaveným na základě tohoto referenčního designu je HP Classmate Notebook PC. Na trhu by se měl objevit ještě tento měsíc v Americe, Evropě, Africe a na Blízkém východě, v průběhu jara se očekává uvedení na tichomořský a asijský trh.

Nový Intel Education Tablet a classmate PC jsou výkonné učební pomůcky, které jsou součástí holistického projektu Intel Education Solutions, jenž zahrnuje širokou škálu zařízení od tabletů přes laptopy až po počítače typu „2 v 1“ a také software, obsah, služby nebo profesionální vývojová řešení pro učitele, kteří tak mohou své studenty zaujmout a inspirovat k lepším výsledkům. Balík Intel Education Software obsahuje aplikace, které podporují zvídavost studentů napříč osnovami a podporují hlubší interakci s obsahem. Jednou z takových aplikací je například Kno* (nyní součást Intel Education), jež studentům i učitelům nabízí přístup ke knihovně digitálního obsahu o více než 225 000 naučných titulech.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud