Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tablet z papíru? Unikátní Daylight DC-1 má displej jako knihu a výkon i na hry

Jakub Fišer 28.05.2024

Trh s tablety se prakticky vyčlenil pouze na trio Lenovo–Apple–Samsung. Nikdo další v souboji nemá moc šanci utrhnout si trochu z toho koláče. Tedy za předpokladu, že nenabízí něco jiného, odlišného a hlavně svým způsobem unikátního. Například jako americká firma Daylight, která nabízí tablety s „papírovým“ displejem.

Kapitoly článku

Tablet s displejem jako papír

Úplně první produkt tohoto výrobce se jmenuje DC-1 a jde o „první počítač s displejem jako papír a 60 fps“. Výrobce vsadil všechno na jednu kartu: 10,5″ displej typu Live Paper s obnovovací frekvencí 60 Hz, rozlišením 1 600 × 1 200 pixelů a černobílým zobrazením.

Výrobce uvádí, že displej připomíná e-ink, ale je mnohem opravdovější, jemnější a také mnohem lépe odolává proti přímému slunečnímu svitu. Tablety DC-1 je díky tomu velmi univerzální, můžete jej používat pro celou řadu úkonů, venku i uvnitř.

Pro potřeby uživatele je samozřejmě i podsvícený, nicméně nabízí 100% filtr modrého světla a vyhýbá se blikání. To znamená, že pokud si na tomto tabletu chcete něco číst před spaním, anebo třeba dělat poznámky, nemusíte se bát o svůj spánek.

Mohlo by vás zajímat

Aplikace, výkon a výbava

Tablet jinak disponuje vlastním operačním systémem Sol:OS, který nabízí oblíbené aplikace: čtečky knih, Spotify, internetový prohlížeč, poznámkový blok a mnoho dalšího. Stáhnete na něj de facto cokoliv, co je dostupné na platformě Android.

Tablet je standardně dodáván se stylusem, který se nemusí nabíjet a s dobíjecím kabelem USB-C. Později na podzim bude k mání i látkové pouzdro. Uvnitř se nachází čipová sada MediaTek Helio G99, která by teoreticky měla zvládnout rozjet i některé oblíbené hry. Tu podporuje ještě 8 GB RAM a 128GB úložiště.

Zdroj: Daylight / YouTube

Cena a dostupnost

Co se týče prodeje, k dispozici je tablet DC-1 přímo na webu svého výrobce Daylight. V prodeji je od letošního roku, přičemž první várka se bude posílat již v červenci. Pokud i tablet objednáte nyní, přijde vám v průběhu listopadu 2024. Jak vidno, zájem je enormní. Cena je přitom 729 dolarů, tedy asi 20 tisíc korun včetně DPH.

Zdroj: Daylight


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud