Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tajný fígl v Gmailu: jak můžete mít stovky verzí jedné e-mailové adresy?

Jakub Fišer 04.11.2023
Zdroj: Dimitri Karastelev / Unsplash

Podle jakých kritérií postupujete, když si zakládáte e-mailovou adresu? Většina lidí sáhne po osvědčené kombinaci „jméno a příjmení“ bez háčků a čárek, přičemž oba prvky oddělí pomlčkou, podtržítkem nebo třeba tečkou. Věděli jste ale, že u některých e-mailových adres je úplně jedno, kolik teček obsahuje?

Kapitoly článku

Společnost Google do svého e-mailové klienta Gmail implementovala chytrý systém, díky kterému vlastně dojde k registraci adresy včetně všech možných i nemožných kombinací s tečkou, respektive s více tečkami.

Gmail s tečkami i bez nich

Google to vysvětluje na speciální stránce: „Pokud je vaše e-mailová adresa například [email protected], vlastníte adresy se všemi možnými verzemi teček.“ Váš e-mail tedy může vypadat i takto:

Jak vidno, i kdybyste si do e-mailu nacpali tečku za každé písmeno, nic to nemění na vaší adrese. Pokud tedy zapomenete přidat do adresy tečku, nebo naopak ji tam přidáte nedopatřením navíc, nic se neděje a e-mail správně dorazí.

Mohlo by vás zajímat

Google ještě upozorňuje, že toto pravidlo o tečkách v e-mailu platí pouze u adres s doménou @gmail.com. Pokud máte na Gmailu postavenou vlastní doménu, musíte si speciální pravidlo nastavit u svého administrátora.

Věděli jste o tom, že tečky v gmailové adrese prakticky nic neznamenají, fungují pouze jako estetický prvek? Klidně to vyzkoušejte na vašem e-mailu.

Za tip děkujeme našemu čtenáři Alexovi!

Zdroj: Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud