Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Telegramu je 10 let a uvolnil „storíčka“ pro všechny

Pavel Trousil 15.08.2023

Populární aplikaci Telegram už je 10 let a k tomuto výročí podle tvůrců přináší zatím největší aktualizaci. Tou je uvolnění funkce Stories pro všechny uživatele. Využít u nich můžete režim duální kamery, nastavení soukromí, flexibilními délku trvání a mnoha dalších funkcí.

Kapitoly článku

Telegram je cloudová služba pro zasílání zpráv, zaměřená na rychlost a bezpečnost, která je dostupná prostřednictvím open source klientů pro mobilní zařízení s operačními systémy Android, iOS, Windows Phone a Firefox OS, pro osobní počítače s operačními systémy Microsoft Windows, macOS a Linux a pro webové prohlížeče.

Její uživatelé si mohou zasílat zprávy, fotografie, videa a soubory libovolných formátů velikosti až 2 GB, vytvářet skupiny až do 200 000 uživatelů a kanály pro libovolný počet uživatelů. Je to také jedna z nejbezpečnějších aplikací na trhu. Telegram používá šifrovaný protokol MTProto pro přenos dat mezi klienty a serverem.

screenshot-20230815-170521-telegram-nahled

V Telegramu lze nově vytvářet Stories. | Zdroj: screenshot Telegram


Stories v Telegramu

Na trhu už je deset let a používá ji 800 milionu lidí. A ti nyní mohou nově používat i tzv. Stories, tedy příběhy – dříve byla tato funkce dostupná jen předplatitelům - těm některé exkluzivní funkce zůstanou. Jedná se o funkci, která umožňuje sdílet textová sdělení, fotografie nebo videa, jež jsou dostupná pouze po omezený čas. Poté zmizí. Podobnou funkci nabízí například i služba Instagram.

Podle tvůrců Telegramu šlo o zdaleka nejžádanější funkci v historii. Příběhy v podání Telegramu umožňují využívat režim duální kamery, granulární nastavení soukromí a flexibilními délku trvání (6, 12, 24 nebo 48 hodin) a mnoho dalších funkcí.

Příběhy se zobrazují v rozbalovací části v horní části displeje, takže stále vidíte celou délku seznamu chatu a složek. Při prohlížení příběhu můžete rychle klepnout a sdílet jej, soukromě odpovědět nebo reagovat.

Příběhy využívají editor médií Telegramu, který umožňuje přidávat text, kresby, nálepky nebo označovat polohu. Pro ještě větší kontext podporují příběhy popisky, do kterých můžete vložit delší textový popis, označit přátele nebo přidat odkazy.

Zdroj : Telegram


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme