Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Termální IP kamera

redakce 08.06.2013

Robustní kamera AXIS Q1931-E je navržená speciálně pro použití v náročném prostředí a drsném klimatu.

Model AXIS Q1931-E přináší termovizi s vysokým kontrastem a rozlišením 384 x 288 bodů. Jedná se o první termální kameru, která nabízí tzv. Corridor Format společnosti Axis, tedy vertikálně orientovaný obraz, který je obzvláště užitečný pro efektivní ochranu obvodových prvků například průmyslových závodů nebo železničních tratí. Kamera je připravena k použití ihned po vybalení a je ideální pro monitorování areálů, kde je včasná detekce pokusu o vniknutí velmi důležitá.

Účinnost záběru plochy a monitorování obvodových linií ještě více pomáhá vylepšit možnost výběru ze čtyř dostupných typů objektivů, rozlišení 384 x 288 bodů a vyspělý procesor pro zpracování obrazu. Čtyři verze objektivu zajišťují maximální flexibilitu, pokud jde o záběr detekce a zorné pole, které podle zvoleného objektivu může být od 220 m (50°) až po 1 800 m (6°). Kamera navíc podporuje funkce pro IP dohled, jako je kodek H.264 a formát Motion JPEG, obousměrný zvuk, ukládání záznamu přímo v kameře a napájení přes Ethernet (Power over Ethernet).

Inteligentní zpracování obrazu je klíčovou součástí jakékoli termální kamery a model AXIS Q1931-E navíc nabízí alarm proti neoprávněné manipulaci, detekci pohybu a podporu pro aplikace vyvíjené pro kamery AXIS (AXIS Camera Application Platform).

Tato kamera je silným přírůstkem do řady termálních síťových kamer AXIS Q-line. Podle plánu by model AXIS Q1931-E měl být dostupný ve 3. čtvrtletí 2013 prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za výrobcem doporučenou maloobchodní cenu 74 900 Kč.

Další vlastnosti kamery Axis Q1931-E:

  • Kamera je kompaktní, lehká, a přitom odolná – má třídy ochranného krytí IP66/NEMA4X a IK 10, takže je odolná vůči vodě, prachu a vandalismu.
  • Může pracovat za všech klimatických podmínek a funkce Arctic Temperature Control ji umožňuje spolehlivě spustit při jakékoli teplotě od -40 °C do 50 °C.
  • Kamera je vybavena obousměrným zvukem, což je užitečné, když je požadován odrazující účinek.
  • Obraz kamera ukládá lokálně na svou paměťovou kartu, disponuje i napájecím vstupem 24 VDC/AC.
  • Instalace kamery je rychlá, neboť je potřeba pouze jediný kabel díly podpoře napájení přes síťové připojení (Power over Ethernet). Mechanická, elektrická i optická instalace kamery je jednoduchá a přehledná, což zajišťuje, že kamera bude poskytovat obraz ve správné kvalitě za jakékoli situace, která může nastat.
  • Kameru lze snadno integrovat do stávajících bezpečnostních systémů a kombinovat s dalšími produkty.

Podpora kamery AXIS Q1931-E nabízí software pro správu a řízení videa prostřednictvím Partnerského programu společnosti Axis pro vývoj aplikací Axis Application Development Partner Program a řešení AXIS Camera Station. Kamera má dále podporu přídavných aplikací vznikajících v rámci platformy pro tvorbu aplikací pro kamery AXIS AXIS Camera Application Platform, systém hostování videa společnosti Axis s názvem AXIS Video Hosting System a ONVIF pro snadnou integraci kamerového systému a pro vývojáře aplikací, kteří kamery vybavují inteligentními funkcemi a schopnostmi.

Zdroj: TZ Axis.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud