Přejít k hlavnímu obsahu

Test: Acer Iconia W3-810

Michal Bareš 12.11.2013

8,1palcový tablet Acer Iconia W3–810 s plnohodnotnými Windows 8 a plnou verzí kancelářského balíku za cenu pod 10 000 Kč je slušná nabídka. Vyzkoušeli jsme zajímavý tablet s dokovací klávesnicí.

web-acer-iconia-w3-810-docking-nahled Prostřednictvím tabletu Iconia W3–810 chce Acer přesvědčit zákazníky, že plnohodnotný operační systém Windows 8 lze pohodlně ovládat i na tabletu s osmipalcovou úhlopříčkou a že tablet s Windows 8 a plnou verzí kancelářského balíku Office 2013 Home & Student lze i s 64GB paměťovým úložištěm pořídit za necelých 10 000 Kč. S ohledem na cenu nabízí tablet velmi dobrou výbavu. Ve spolupráci s 2 GB RAM jej pohání dvoujádrový 32nm procesor Intel Atom starší generace Clover Trail (Z2760 na 1,8 GHz), který známe například z tabletů Asus VivoTab, Iconia W510 nebo HP Envy x2, a k zobrazení slouží 8,1palcový displej s rozlišením 1 280×800 bodů. Kameru najdeme na přední i zadní straně, obě ale mají rozlišení pouze 2 Mpx, takže se spíše než k fotografování a filmování hodí k internetové videokomunikaci. Iconia W3–810 se prodává v 32GB i 64GB variantě. Vzhledem k tomu, že instalace Windows 8 zabere téměř 30 GB, doporučujeme koupit spíše model s vyšší úložnou kapacitou. Na druhou stranu lze ale kapacitu paměti zvýšit pomocí microSD karty. Tablet nás potěšil dlouhou výdrží na baterie. Při sledování videa vydržel sedm hodin a osm minut a při prohlížení internetu jej akumulátor udržel na živu po dobu osmi hodin a dvou minut. V porovnání s ostatními tablety pracujícími s Windows 8 jsou to absolutně špičkové hodnoty. Důležité body ztratila Iconia W3 v našem hodnocení mobility kvůli vyšší, téměř půlkilogramové hmotnosti a kvůli až čtyřhodinové délce nabíjení. 

web-acer-iconia-w3-810-nahled

Největší výhrady však máme k displeji. Ten sice není tak nepříjemně lesklý jako u většiny konkurenčních produktů, ale má značně omezené úhly pohledu, takže pokud přístroj držíte jen trochu našikmo, zaznamenáte změnu kvality barev. Jste-li zvyklí používat tablet ležící na stole, nebude se vám práce s Iconií W3 líbit. Acer oznámil, že uvede na trh také variantu tabletu W3 s kvalitním IPS panelem, do uzávěrky tohoto vydání jsme se jí však nedočkali. Zbývající hodnoty kvality displeje jsou poněkud nevyrovnané. Ačkoliv jsme mu naměřili poměrně vysokou svítivost na úrovni 360 cd/m2, šachovnicový kontrast 131:1 je spíše podprůměrný. Díky microHDMI kabelu můžete tablet připojit k televizoru, spojení s internetem zajistí pouze Wi-Fi adaptér, 3G varianta se v současné době neprodává. Praktickým doplňkem je Bluetooth klávesnice, která se prodává za necelých tisíc korun. 

Shrnutí testu

Až na horší kvalitu displeje se tablet Aceru povedl. 8,1palcový tablet Acer Iconia W3–810 s plnohodnotnými Windows 8 a plnou verzí kancelářského balíku za cenu pod 10 000 Kč je slušná nabídka. Slabinou je o něco vyšší hmotnost, omezené pozorovací úhly a nízký kontrast použitého displeje. 

acer-w810-tabulka-nahled


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud