Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test: AData XPG Valor Air – solidní skříň střední třídy

Michal Bareš 05.09.2023

Počítačová skříň AData XPG Valor Air nabízí perfektní poměr mezi velmi slušným designem a zpracováním, výbavou v podobě čtyř předinstalovaných ventilátorů a cenou jen lehce přes 1 000 Kč

Počítačová skříň AData XPG Valor Air nabízí perfektní poměr mezi velmi slušným designem a zpracováním, výbavou v podobě čtyř předinstalovaných ventilátorů a cenou jen lehce přes 1 000 Kč.

Chcete-li si postavit nový počítač střední cenové kategorie a zasadit jej do rozumně dostupné, ale přesto kvalitní a elegantní skříně, je XPG Valor Air dobrou volbou. Při ceně 1 111 Kč totiž nabízí jak populární skleněné boční okno s výhledem do útrob sestavy, ale i čtveřici předinstalovaných 12cm ventilátorů. Skříň je kovová a poměrně lehká, což většinou značí horší kvalitu, ale v tomto případě nikde nic nerachotí ani se neklepe. Všechny hrany jsou pečlivě zaoblené, takže se při instalaci nepořežete.

Konstrukce skříně umožňuje osazení základními deskami až do velikosti ATX, prostor je dostatečný i pro instalaci grafických karet až 33,5 cm. Díky dostatečné hloubce lze do skříně osadit chladič o celkové výšce (včetně ventilátoru) 16,6 cm, takže se do ní vejdou i opravdu velké chladící bloky.

Zdroj se instaluje do spodního prostoru, kde je dostatek místa pro uložení 18cm zdroje, případně rezervní kabeláže. Čtyři výměnné nožičky mají gumové podložky, které zmenšují vibrace skříně.

Skvělé je, že výrobce skříně nešetřil na ventilaci. V přední části je nad sebou trojice nasávacích 12cm ventilátorů XPG Vento 120, na zadní straně je pak jeden výfukový 12cm ventilátor. Na horní straně skříně je pod magnetickou filtrační mřížkou prostor pro instalaci dalších ventilátorů, případně vodního chlazení.

Na vršku skříně XPG Valor Air se pak nachází vypínač, tlačítko resetu, 3,5mm audiozdířka a dva velké USB konektory pro připojení koncovky typu A. USB-C zde bohužel není. Mohutná přední maska je oddělitelná pro lepší přístup k filtru umístěnému před nasávacími ventilátory. Do skříně nenainstalujete DVD mechaniku, ale to už dnes asi nikoho nepřekvapí.

Dedikované místo zde není ani pro 3,5” HDD disk, i když ten se dá připojit pomocí přiloženého rámečku, jinak najdeme na odvrácené straně základní desky dvě pozice pro 2,5” SSD disky, samozřejmě se ale hlavně počítá s osazením SSD disky typu M.2, které se zasouvají přímo do základní desky.

Celkově se nám skříň líbila hlavně díky kombinaci velmi dobrého zpracování se zaoblenými hranami, osazení hned čtveřicí tichých ventilátorů a rozumné ceny. V tomto kabátu se bude líbit i dražší počítačové sestavě.

Technická data

AData XPG Valor Air


Typ skříně Mid Tower

Formáty motherboardu ATX, mATX (Micro ATX), mITX (Mini ITX)

Interní diskové pozice 2x 2,5”, 1x 3,5” (rámeček)

Přední konektory 2x USB 3.2 Gen1, audio

Ventilátory (celkem/osazené) 6 / 4x 120 mm

Materiál Ocel, temperované sklo

Rozměry / hmotnost 46 x 37 x 21 cm / 5,1 kg

Cena 1 111 Kč

CHIP výborný (1,4)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud