Přejít k hlavnímu obsahu
Testy a žebříčky

Test: Carneo HERO mini HR+ – chytré hodinky s měřením tlaku za parádní cenu

Michal Bareš 20.12.2023

Kompaktní a lehké chytré hodinky s měřením krevního tlaku, které jsou cenově dostupné a plně v češtině.

Kapitoly článku

Kovové tělo chytrých hodinek Carneo HERO mini HR+ s průměrem 40 mm (bez korunky) je tlusté 11 mm a je osazené kulatým 1,1“ Super Amoled displejem s rozlišením 360x360 pixelů.  V cenové kategorii kolem dvou tisícovek hodinky pozitivně překvapují rozsahem sledovaných tělesných funkcí. Především umí měřit krevní tlak, což před několika lety uměly jen ty nejdražší modely.

Funkční výbava

Z našeho srovnání vyplývá, že pro relativně přesné měření je potřeba zkalibrovat hodinky dle hodnoty naměřené na „normálním“ měřiči tlaku. Jinak čísla mohou sloužit jen ke zjišťování relativních hodnot, tedy zda je tlak vyšší/nižší než při předchozích měřeních, ale skutečným hodnotám to odpovídat nemusí. Po kalibraci se při srovnávání mezi hodinkami a měřičem tlaku rozpětí naměřených hodnot lišilo maximálně o 5-10 bodů, což považujeme za dobré a v praxi použitelné. Bez kalibrace se hodnoty běžně lišily o 10-20 bodů.

Dále hodinky umí automaticky v průběhu 24 hodin měřit srdeční tep, stres, tělesnou energii (body battery), okysličení krve, kvalitu spánku či kardio index. Ženy zde navíc mohou mít menstruační kalendář. Nechybí samozřejmě ani měření ušlé vzdálenosti, počtu kroků či spálených kalorií. Statistiky jsou k dispozici u všech sledovaných hodnot denní, týdenní, měsíční a roční s anonymním porovnáním se všemi uživateli ve shodného věku a pohlaví.

Carneo HERO mini HR+
Carneo HERO mini HR+
Zdroj: Chip

Podporované aktivity hodně akcentují indoor cvičení, od jógy, přes posilování a švihadlo až po eliptický, cyklo a veslovací trenažér. Zvláštností v našich končinách je kriket. Dále nechybí například tenis, chůze, běh či turistika, celkem hodinky umí měřit 13 sportovních režimů. Certifikace IP67 zaručuje odolnost vůči vodě a prachu.

Aplikace a volání

Mobilní aplikace Carneo Fit je k dispozici pro iOS a Android. Hodinky lze v podstatě provozovat i samostatně, ale s mobilem je nastavení hodinek a především vyhodnocování naměřených hodnot přehlednější a příjemnější. K tomu je zde navíc i funkce přátelé pro společné sportování, srovnávání, podporu a motivaci. Hodinky i aplikace jsou kompletně v češtině, disponují velkým množstvím ciferníků, nebo lze využít vlastní fotku. Lze z nich také například ovládat hudební přehrávač či fotoaparát v telefonu.

Díky mikrofonu a reproduktoru je možné přímo z hodinek i telefonovat, ovšem je třeba být připojen k telefonu přes Bluetooth (ten je zde ve verzi 5.0), protože hodinky nemají vlastní SIM, a tedy s mobilní sítí jsou propojeny přes telefon.

 

Carneo HERO mini HR+
Carneo HERO mini HR+
Zdroj: Chip

Výdrž na baterii

Výrobce sice uvádí, že 230 mAh baterie by měla na jedno nabití vydržet 3-4 dny, ale my jsme u hodinek po pěti dnech, se zapnutým automatickým měřením tělesných funkcí, měli stále téměř polovinu kapacity, a ještě sedmý den nám zbývala více než třetina. To je hodnota bez zapnutého režimu always-on, který lze aktivovat v nastavení hodinek.

Pro menší ruce

Hodinky mají úzký 16mm pásek, takže se hodí spíš pro subtilnější zápěstí. Ostatně k tomu odkazuje i přídomek „mini“ v produktovém označení. Maximální možný obvod dodávaného šedého silikonového pásku včetně hodinek je cca 22 cm. Spíše se tedy hodí pro drobné a střední postavy, muže i ženy, vhodné jsou také pro děti. V balení je navíc ještě jeden kovový, tzv milánský pásek, připomínající dámský náramek, s magnetickým zapínáním. K dostání jsou čtyři barevná provedení: zlato, růžové zlato, stříbrná a černá.

Technická data

Carneo HERO mini HR+


Displej Super Amoled 1,1“ / 360x360 pixelů

Senzory Tep, krevní tlak, okysličení krve

Baterie 230 mAh

Odolnost IP67

Kompatibilita Android, iOS

Rozměry a hmotnost 40 mm (bez korunky), 20 g

Cena 2 190 Kč


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud