Přejít k hlavnímu obsahu
Testy a žebříčky

Test: Lamax NoiseComfort2 ANC – pohodlí, výdrž, ANC a slušný zvuk, ovšem bez aplikace

Michal Bareš 29.07.2024

Pohodlná velká sluchátka s aktivním potlačením okolních ruchů, velmi dobrou kvalitou reprodukce a dlouhou výdrží na baterii doprovází příznivá cena.

Kapitoly článku

Konstrukce a balení

Sluchátka mají pro snazší přenášení skládací konstrukci a v balení je i pevný obal, ve kterém je v síťové kapsičce uložen 3,5mm audiokabel a napájecí kabel typu USB-A/C. Na první pohled nás sluchátka zaujala nadstandardně dimenzovanými náušníky z měkké umělé kůže.

Konstrukce sluchátek působí odolným dojmem. Klouby jsou sice plastové, ale vysouvací mechanismus náušníků je kovový. Přesto mají sluchátka měkký přítlak a v kombinaci s umělou kůží polstrovaným mostem jsou na uších maximálně pohodlně. S hmotností 263 gramů jsme neměli jsme problém sluchátka nosit řadu hodin. Za teplého letního dnes se ale pod polstrováním poměrně potí uši.

Lamax NoiseComfort2 ANC
Sluchátka Lamax NoiseComfort2 ANC mají skládací konstrukci a součástí dodávky je pouzdro na přenášení
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Lamax NoiseComfort2 ANC
Kovové jádro mostu sluchátek Lamax NoiseComfort2 ANC
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Zvuk

Kvalita reprodukce je v této cenové kategorii nadstandardní, sluchátka se 40mm měniči hrají velmi dobře. Mají přirozený sklon k zesíleným basům, na dnešní poměry ale jen nečekaně lehce. Během testu jsme u sluchátek Lamax NoiseComfort2 ANC zaznamenali ještě jednu zajímavou vlastnost, a tou je vynikající reprodukce hlasů. Kromě poslechu hudby se tak skvěle hodí i pro poslech mluveného slova nebo sledování filmů na tabletu či počítači. Kvalita telefonní reprodukce je na obou koncích vynikající.

Sluchátka bohužel nespolupracují s žádnou aplikací, takže tovární nastavení ekvalizéru nelze uživatelsky upravovat a nelze ani měnit funkce tlačítek nebo aktualizovat firmware. Samozřejmě lze ale použít přehrávač s vlastním ekvalizérem. 

Kvalita ANC

Kvalita aktivního potlačení okolních ruchů se oproti loňskému modelu výrazně zvýšila. Z hlediska ANC se sluchátka sice stále nemohou rovnat špičkovým modelům od Sony nebo Bose, ale na běžné potlačení hluku v dopravním prostředku nebo na pracovišti stačí.

K odhlučnění okolí přispívá i bohaté polstrování náušníků. Prostřednictvím samostatného tlačítka na pravém sluchátku lze ANC vypnout či zapnout, případně aktivovat transparentní režim.

Lamax NoiseComfort2 ANC
Ovládací tlačítka a zdířky jsou umístěny na pravém náušníku
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Lamax NoiseComfort2 ANC
Polstrování sluchátek Lamax NoiseComfort2 ANC
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Ovládání

Ovládání sluchátek Lamax NoiseComfort2 ANC nás potěšilo praktickou jednoduchostí. Aplikace není, takže vše dostupné se reguluje na pravém sluchátku. Prakticky zde je ale jen ovladač hlasitosti, přepínač ANC a vypínač, který slouží i pro spárování sluchátek přes Bluetooth. Pak už zde je jen nabíjecí USB-C konektor a 3,5mm audiozdířka.

Plastové boční kryty náušníků nejsou dotykové, což spíše oceňujeme. Materiál je poměrně příjemný na dotek, ale lehce se na něm zachytávají otisky prstů. Co nás oproti minulé verzi vyloženě potěšilo, je absence otravných výrazně svítivých diod, které rušily večerní a noční poslech.

Výdrž na baterii

Výdrž na baterii se u nového modelu prodloužila na 55 hodin bez ANC a cca 30 hodin s aktivovaným ANC. V praktickém provozu tedy budete sluchátka nabíjet tak jednou za měsíc, případná až dvouhodinová doba dobíjení tedy moc vadit nebude.

Technická data

Lamax NoiseComfort2 ANC


Typ sluchátek circumaurální

Citlivost / impedance 99 dB / 32 Ohm

Připojení Bluetooth 5.3, 3,5 mm, USB-C, AAC, SBC

Výdrž baterie (s ANC / bez ANC) 55 hodin / 30 hodin

Frekvenční rozsah 20 - 20 000 Hz

Hmotnost 263 g

Cena 1 699 Kč


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme