Přejít k hlavnímu obsahu
Testy a žebříčky

Test: Logitech Anywhere 3S – láska každého notebooku

Michal Bareš 29.09.2023

Špičkové myši pro notebooky se musí cítit neodceněné. Většina majitelů notebooků se na cestách obejde bez myši, nebo se uchýlí k nějaké malé, ale levné myšce, která svou práci také zastane, ale není tak přesná, pohodlná a dobře vybavená jako dražší luxusní modely. Logitech Anywhere 3S je doposud nejlepší mobilní myška, kterou jsme měli možnost vyzkoušet.

Ale čím se Anywhere 3S liší od levnější konkurence, aby to ospravedlnilo cenu přes 2 000 Kč? Je to hned celá řada věcí, extrémně tichým chodem, krásným designem s příjemným a na dotek pohodlným povrchem počínaje, přes vysokou citlivost snímače a možnost připojení až ke třem zařízením najednou až po geniální kovové rolovací kolečko s krokovým nebo plynulým pohybem.

K tomu musíme připočítat velmi dobrý skluz po jakémkoliv pohybu, možnost napájení interního akumulátoru přes USB-C konektor a bohaté možnosti nastavení v doprovodném programu Logi Options+.

Logitech Anywhere 3S
Pogumované boční strany myši Logitech Anywhere 3S
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Logitech Anywhere 3S je mobilní variantou nejluxusnější kancelářské myši Logitechu, která nese označení MX Master 3S. Samozřejmě není tak prostorná a velká, takže se musí obejít bez bočního rolovacího kolečka a výrazného odkládacího prostoru pro palec s podporou ovládání gesty. Díky tomu je ale (až na dvě boční tlačítka) symetrická a mohou ji používat jak praváci, tak leváci.

To nejdůležitější mají ale Anywhere 3S a Master 3S společné, konkrétně mluvíme o perfektním senzoru, který pracuje přesně na prakticky jakémkoliv povrchu, včetně látky nebo skla. Této myši je naprosto jedno, po jakém povrchu ji proháníte, bude pracovat přesně a spolehlivě. Laserový snímač Darkfield má rozlišení od 200 dpi do 8 000 dpi v krocích po 50 dpi, v základu je nastaveno 1 000 dpi.

Z ergonomického hlediska je sice myš jednodušší než Master 3S, ale přesto se od běžných modelů odlišuje nejen velmi příjemným plastovým povrchem tlačítek a zad, ale také pogumovaným potahem bočnic, díky kterému myš skvěle sedí v ruce a neklouže.

Logitech Anywhere 3S
Skvělé rolovací kolečko myši Logitech Anywhere 3S a přepínač jeho chodu
Zdroj: Michal Bareš, Chip
Logitech Anywhere 3S
Spodní strana myši Logitech Anywhere 3S
Zdroj: Michal Bareš, Chip

K nejlepším prvkům myši patří kovové rolovací kolečko Magspeed, které pomocí elektromagnetického otáčení dokáže posunout kurzor až o 1 000 řádků za sekundu. To sice využijeme jen málokdy, ale rychlý posun na konec dlouhé webové stránky nebo tabulkového dokumentu je hodně praktický. Kolečko se mezi volnoběhem a krokovým chodem přepíná pomocí tlačítka, umístěného pod ním, ale dokáže se také přepínat automaticky v závislosti na aplikaci a velikosti otevřeného okna.

Kromě kovového kolečka je na myši ještě pětice dalších tlačítek, dvě hlavní, dvě boční pro posud dopředu a dozadu a horní pro změnu režimu rychlosti otáčení rolovacího kolečka.
Myš Logitech MX Anywhere 3S má zespodu čtyři velké kluzné plochy, vypínač, přepínač mezi třemi možnými připojenými zařízeními a laserový snímač Darkfield.

Přepínání mezi až třemi připojitelnými zařízeními řídí drobné tlačítko, komunikace mezi myší, notebookem, tabletem (či iPadem) nebo stolním počítačem probíhá pouze přes Bluetooth LE. 2,4GHz USB dongl není součástí dodávky, ale myš se umí propojit i s přijímačem Logi Bolt USB. Komunikace přes Bluetooth LE je ale rychlá a přesná.

Integrovaná 500mAh Li-Pol baterie myši se napájí pomocí USB-C konektoru. Myšku jsme ale používali pouze s notebookem, takže jsme ji během několikaměsíčního testu nabíjeli jen dvakrát, výrobce udává, že zvládne na jedno nabití 70 dní provozu. V případě potřeby lze myš připojit i k USB-C kabelu (počítače nebo nabíječky) a dobíjet ji za provozu. Za Pár minut dobíjení vydrží několik dalších dní. Při napájení kabelem ale musí být myš stále s notebookem propojena pomocí Bluetooth, jinak se bude pouze dobíjet a nebude fungovat.

Technická data

Logitech Anywhere 3S


Snímací senzor laserový Darkfield, 200 – 8 000 dpi

Připojení Bluetooth LE, USB-C

Tlačítka 5 + klikací kolečko

Hmotnost myši 99 g

Rozměry myši 100 x 65 × 35 mm

Cena 2 769 Kč


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud